Eplanda pano yeri buat yeri fiş yeri nasıl belirtilir?

mehmetbaki

Üye
Selamlar. Eplan da yeniyim. Buat, pano ve Sensör yerini hangi fonksiyon ile belirtmeliyim? Youtube görseli ektedir. Kısaca açıklayabilirmisiniz? Teşekkürler
1685703462794.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
düzenleme yap ve caps lock tuşunu kapatarak yaz

Merhaba,

Bu konuda IEC 81346 standartını referans alarak cihazların yerleşim yerlerini belirtebilirsin.
Standart kabaca, lokasyon için +(montaj yeri) yapı işaretini kullanması gerektiğini belirtir. Örnek vermek gerekirse sistemde 2 adet pano mevcut.
Güç Panosu (Kısaca "GP")
Kumanda Panosu (Kısaca "KP")
Butonda S1 olsun.
+GP-S1 olarak isimlendirilmesi durumunda Güç Panosunda konumlandırıldığı anlamına gelir.
+KP-S1 olarak isimlendirilmesi durumunda ise Kumanda Panosunda olduğu anlamına gelir.
Paylaştığın görselde benzer bir yapı sayfalar için de kullanılmış. Sayfa özelliklerine girerek bu ayrıntıyı belirtebilirsin.
Bu durumda sayfada bulunan bütün cihazlar aksi belirtilmediği taktirde sayfanın ait olduğu yapıda kabul edilir.
Örnek olarak sayfa adı +GP/1 ise, sayfada bulunan bütün cihazlar güç panosunda konumlandırılmış demektir.

İyi çalışmalar.

siz kimsiniz pardon?? gidin ötede oynayın
Sayın @paskomya karşı böyle bir yaklaşımınız çok yanlış. Bu tavrınız yerine neden diye sorsaydınız. Bunun açıklamasını yapardı. E posta ve mesajları büyük harfle yazmak, bağırmak ve azarlamak anlamına gelir. Bu, artık yerleşmiş bir kuraldır. Yazışmaları büyük harf kullanarak yapmak, konunun önemli olduğunu değil; bunu yazanın bilgisizliğini ya da kabalığını anlatır.

dert değil @adem_cotak usta, ben gider kumda torunlarla oynarım. işin garip tarafı benim kulaklarımın ağır işittiğini ve bu forumda her türlü soruya benim cevap verdiğimi sanmış. (gerçekten de geçirdiğim kaza sonucu kulaklarım iyi duymaz) işin kötü tarafı bu genç insan, altında bezle, mama derken ben e posta atıyordum ve uluslar arası şirketlerle yazışıyordum. arkadaş genç olduğu için yazışma kurallarını öğrenmemiş. canı sağ olsun.

Sayın @paskomya karşı böyle bir yaklaşımınız çok yanlış. Bu tavrınız yerine neden diye sorsaydınız. Bunun açıklamasını yapardı. E posta ve mesajları büyük harfle yazmak, bağırmak ve azarlamak anlamına gelir. Bu, artık yerleşmiş bir kuraldır. Yazışmaları büyük harf kullanarak yapmak, konunun önemli olduğunu değil; bunu yazanın bilgisizliğini ya da kabalığını anlatır.
Adem bey buraya bilgi paylasmak icin yaziyoruz. Emir verir gibi yazarsa bende öyle yazarım. Sirf yorum yazmak icin yorum yazilmamali.

şimdi dilbilgisi dersi mi veriyorsun? emir kipi/ cümlesi nerelerde kullanılır acaba?
"Emir cümlesi yapısı sadece emirler için değil, aynı zamanda talimat, müsade, tavsiye, uyarı, rica gibi durumlarda da kullanılabilir."

şimdi dilbilgisi dersi mi veriyorsun? emir kipi/ cümlesi nerelerde kullanılır acaba?
"Emir cümlesi yapısı sadece emirler için değil, aynı zamanda talimat, müsade, tavsiye, uyarı, rica gibi durumlarda da kullanılabilir."
Tamam Bilge insan. Müsaade et esas sorularıma cevap alayım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri