Eplanda metinler

adem_cotak

Paylaşımcı üye
Merhaba
Eplan da örneğin 1.sayfadaki metni değiştirince 2.sayfada ki belirlediğimiz metinde otomatik değişebiliyor mu?
Exceldeki hücreleri eşitleme gibi .
Şimdiden herkese teşekkürler

Adem bey, ben butun sayfalardaki ayni text leri bul, dan arattiriyorum, cikan sonuclara sag tiklatip, degistir,secenegi ile, exel deki gibi degistiriyorum,

Adem bey, ben butun sayfalardaki ayni text leri bul, dan arattiriyorum, cikan sonuclara sag tiklatip, degistir,secenegi ile, exel deki gibi degistiriyorum,
Cevabınız için teşekkürler.Ben farklı bir yol ile çözdüm. Textleri Yol Fonksiyon Metni olarak yazıyorum. Bunları excele aktarıp excelde daha hızlı ve kolay değiştirip tekrar eplana aktarıyorum.

Merhaba,

Metinleri excelden düzenleme fikri güzelmiş. Çözümü paylaştığınız için teşekkürler.

Bu özelliği yol fonksiyon metinlerini düzenlemek için kullanmamıştım daha önce. Exceli kesinti nokta isimlerini düzenlemek için kullanıyordum ben de.
Örneğin: 24V DC dağıtımı yaptığım bir klemens grubu var.
Klemensleri tek sayfada göstermek istemem durumunda çok sayıda kesinti noktası eklemek gerekiyor.
Biz bu kesinti noktalarına 24VDC.1, 24VDC.2, 24VDC.3... gibi isimler veriyorduk. Sayı çok artıkça doğal olarak sıra da karışıyor.
Sonrasında kesinti noktası gezgininden 24VDC ismi ile başlayan kesinti noktalarını seçip excelde düzenleyip tekrar projeye aktarıldığında isimler istenen şekle geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri