EPLAN Sayfa Kayması

Herkese merhabalar, eplanda bir projede sayfalarımız aşağıdaki fotoğraftaki gibi kaymış bir şekilde gözüküyor. Bunu pdf'e aktardığımızdada pdf yine aşağıdaki gibi kaymış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bunu nasıl düzeltebiliriz acaba? PDF çıktısını alırken projemizin tam düzgün bir şekilde çıkmasını istiyoruz, bunu nasıl düzeltebiliriz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• EPLAN_hata.png
    EPLAN_hata.png
    129.4 KB · Görüntüleme: 25
  • EPLAN_pdf_hata.png
    EPLAN_pdf_hata.png
    71 KB · Görüntüleme: 22
Master datadan kullandığınız plot frame i açıp, tam yerini unuttum yukarıda menulerde origin seceneği var ona tıklayıp, cizim alanının sol alt kösesini merkez olarak işaretleyin bakalım,

Master datadan kullandığınız plot frame i açıp, tam yerini unuttum yukarıda menulerde origin seceneği var ona tıklayıp, cizim alanının sol alt kösesini merkez olarak işaretleyin bakalım,
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde master data kısmına geldiğimde aşağıdaki fotograftaki gibi ekranla karşılaşıyorum. Eplan'ın p8 2.7 versiyonunu kullanıyorum. Eplan kullanımı konusunda henüz yeniyim, tam olarak nasıl yapacağım izlemem gereken adımlar nelerdir?

Ekli dosyalar

• eplan_plot_frame.png
    eplan_plot_frame.png
    205.3 KB · Görüntüleme: 16
  • eplan_plot_frame-2.png
    eplan_plot_frame-2.png
    270.2 KB · Görüntüleme: 16
Problemin çözümünü bulduk, aynı sıkıntıyı yaşayan olursa diye burayada yazmak isterim. Proje içerisinde ilgili sayfanın özelliklerini girip orada catagory kısmında all catagories kısmındaki aşağıdaki özelliklerden, plot frame name kısmındaki seçili olan isimde değişiklik yapmak gerekiyormuş. Plot frame name de değişiklik yaparak sorunun çözümünü bulduk.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde master data kısmına geldiğimde aşağıdaki fotograftaki gibi ekranla karşılaşıyorum. Eplan'ın p8 2.7 versiyonunu kullanıyorum. Eplan kullanımı konusunda henüz yeniyim, tam olarak nasıl yapacağım izlemem gereken adımlar nelerdir?
2.foto daki yerden seçim yapıyorsunuz. Açılan sayfada antet kısmını sol alt köşesini kırmızı noktaya getiriyorsunuz. Ayrıca pdf ayarlarınıda kontrol etmeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri