eplan proje çizim programı için bilgi?

Arkadaşlar eplan elektrik proje çizim programı hakkında neler biliyorsunuz. Bu programı kullanmayı düşünüyoruz. Oldukça yaygın diye biliyorum. Bana bu program kim tarafından yazılıyor, kimler hangi şirket fabrikalar kullanıyor. Ne kadar kullanışlı, kendi kütüphanemi oluşturabiliyormuyum, türkiye, hatta dünyadaki yeri nedir. Başkaları ne kullanıyor? Bu konularda bana yardımcı olurmusunuz?

bilgeyazilim ' Alıntı:
Arkadaşlar eplan elektrik proje çizim programı hakkında neler biliyorsunuz. Bu programı kullanmayı düşünüyoruz. Oldukça yaygın diye biliyorum. Bana bu program kim tarafından yazılıyor, kimler hangi şirket fabrikalar kullanıyor. Ne kadar kullanışlı, kendi kütüphanemi oluşturabiliyormuyum, türkiye, hatta dünyadaki yeri nedir. Başkaları ne kullanıyor? Bu konularda bana yardımcı olurmusunuz?
merhaba arkadaşım ben eplan kullanıyorum ve baya faydalı bir program.bildiğim kadarıyla nerdeyse bütün büyük firmaların eplana özel yamaları ver ve internette bu kütüphaneleri ücretsiz yayınlıyorlar. yanılmıyorsam kendi kütüphaneni oluşturabiliyosun ama tam emin değilim . türkiyede 2 firma eplanda söz sahibi olduklarını idda ediyorlar ama genede almadan önce ayrıntılı araştırmanı tavsiye ederim. daha ayrıntılı bilgi için Promis Ltd. var ordan bilgi alabilirsin. bana çok yardımcı olmuşlardı teknik destek konusunda.Murat bey di yanılmıyorsam.

ProMIS Ltd. Şti.
Tahran Cd. No:19/A
Kavaklıdere / ANKARA
Tel : 0 312 426 54 40

Fax : 0 312 426 17 02

Merhaba ben eplan da kullandım şu anda da caddy kullanıyorum. Caddy Programı eplana göre daha gelişmiş bir program fiyat olarak da daha ucuz olabilir. Eplanın fiyatını şu anda bilmiyorum. CPV bilgi teknolojileri bu ürünü sağlıyor. IGE + XAO firmasının Türkiyedeki tek distribütörüdür.

Caddy See Electrical Programında kendi sembollerinizi ve kütüphanenizi oluşturduğunuz gibi, birçok firmanın binlerce ürün kodları ve ürün sembolleri yer almaktadır. Ayrıca önemli bir özelliği ise caddy ile diğer excel autocad, word gibi programları aynı platform üzerinde kullanabiliyorsunuz, ve kaydederken sizin projenizin içinde projenin bir parçası olarak kaydediliyor.
Bunun dışında Pano dizaynı yapabilir. Elektrik Tesisatı çizebilirsiniz. Otomatik kablo numaralandırma ve kablo planlaı klemens planları, motor bağlantı şemaları, plc bağlantı şemaları gibi birçok montaja ve anlamaya yarayacak dökümanlar elde etmenize yardımcı oluyor.

http://www.cpv-systemhaus.com/index_php.php?land=tr&seite=ana_sayfa_01.php

Ürüne ait özellikleri buradan görebilirsiniz. Ayrıca tanıtım için buradan Sermet, Mehmet veya Necip Beyle Görüşebilirsiniz.

CPV Bilgi Teknolojileri Ltd. Sti.

PERPA Ticaret Merkez A-Blok 11.Kat No:1398
TR-34384 ISTANBUL ,Sisli
Tel: ++90(0)212 320 40 22 (3hat)
Fax: ++90(0)212 320 40 25
E-Mail: [email protected]
İnternet: www.cpv-systemhaus.com

merhaba arkadasım bizde eplan kullanıyoruz işyerimizde. Eğer işin yeni projeler üretip onları bilgisayar ortamında çizdirmek ise gerçekten faydalı (elbetteki birçok eksiği var ama genelde başarılı), ancak eski çizilmiş projeler üzerindeki tadilatları yapmak veya çizilmiş olan projeleri bilgisayar ortamına atmak ise amacın kesinlikle tavsiye etmem el ile çiz daha kısa sürer.birde eplanın bir alman versiyonu birde türk versiyonu var sakın karıştırma. benim bahsettiklerim türk eplan içindir

bu turk eplan versiyonlari hangi ana versiyonlari temel alarak yama yapilmis merak ettim dogrusu. cunku su anda alman versiyonu ingilizce dil destekli eplan p8 olarak cikmis durumda. acaba turk versiyon hala eplan 5 temi diye merak eidyorum. cunku turkcede olsa eplan 5 pek kullanisli degil. eplan p8 in de cok eksigi var . su anda eplan p8 icin firmalar daha yeni yeni macrolar uretiyor sanirim. siemens gibi firmalarda zaten parali satiyor . tabi burda plc surucu gibi macrolardn bahsediyorum. yoksa kontaktor gibi malzemeler hazir gelior. su anda eplan p8 i anlamakla mesgulum. dedigim gibi isin icine iyice girmesseniz kullanisli degil. ama ogrendiginizde cok isinize yarayan bir program . basit otomasyon cizimleri icin hemen isinizi gorursunuz.

Eplan p8 alman kaynaklı bir program. Eplan 6.1 ise Türk yazılımcıların yaptığı, eski alman Eplanıyla aynı temele dayanan bir program. yani türk eplanı alman eplanı ile temelde neredeyse aynı. türkçe olması da avantajı. Ancak yeni Eplan p8 türk eplanından bariz daha gelişmiş bir yazılım. daha karışık ama işlerini daha kolaylaştırır.

Merhabalar,
Eplan 8'i yeni kullanmaya başladım. Bana nasıl başlayacağıma dair bir kaç not yazabilir misiniz. Öreneğin yeni bir proje oluşturdum fakat yeni bir sayfada Eplan'ın genel çerçevesini nasıl ekleyeceğim (Proje ismi, yazan kişi ve firma bilgilerini gösteren dış çerçeve).

hareketkontr ' Alıntı:
Merhabalar,
Eplan 8'i yeni kullanmaya başladım. Bana nasıl başlayacağıma dair bir kaç not yazabilir misiniz. Öreneğin yeni bir proje oluşturdum fakat yeni bir sayfada Eplan'ın genel çerçevesini nasıl ekleyeceğim (Proje ismi, yazan kişi ve firma bilgilerini gösteren dış çerçeve).

Ben de yeni başladım eplan8 e ..Elin de ingilizce veya Türkçe kullanım kılavuzu olan varmı acaba arkadaşlar?

umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• eplan_kullanim_klavuzu.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 155
arkadaslar eplan mertbilgiişlem tarafından turkiyede satılıyor tanıdıgım bi arkadasım var eger programı alcaksanız şirketinize yardımcı olabilirim program zaten cok kullanışlı ve basit ayrıca programı alan şirketlere eplan dersi veriliyo
programı burdan ögrenebilirsiniz
http://www.cofaso.com/Download/egitim-videolari/Z9L9LwRepmpFO-2F-PvymYt-2B-g-3D--3D-

programın demosu zaten sitemizde mevcut
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/eplan-6-0-demo.1011/

kolay gelsin bu konuda

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri