Eplan P8 Win7 Yardım Lütfen

Eplan p8 in 2.0 ve 2.1 versiyonları windows 7 x64 bit te çalışmıyor. Ancak diğer tüm versiyonlar windows 7 x32 bit te sorunsuz çalışıyor.
P8 v2.2.5 i Windows 7 Profesional Türkçe 64 bitte çalıştırdım, yani çalışıyor. Arada bir hata veriyor hardware çakışması var diye ama sorun olmuyor.

Bu arada Eplan P8 v2.2.5 nin helpini kurcalarken, aşağıdaki uyarıyı gördüm demek oluyor ki Eplan v2.2 den itibaren, 2013 den sonra sadece 64 bit Windows7 ve 8 işletim sistemlerine destek verecek.
32 bit kullananların dikkatine!!!
Windows Xp ve Windows Vista desteğinide artık vermeyeceğini açıklıyor.

Beginning with EPLAN version 2.2, the Windows Vista operating system is no longer supported. Support for Windows XP will be terminated with the next version of the EPLAN platform. From 2013, the EPLAN platform only supports the 64-bit variant of the Microsoft operating systems Windows 7 and Windows 8.

Win 7, 64 bit sistemde Eplan P8 kullanabilmek için;
dseo13b.exe programını çalıştırarak açılan pencerede "EnableTest Mode" (Test Modunu Geçerli Kıl) seçeneğini seçip Next diyerek ilerleyin.
Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlayınca ekranın sağ alt köşesinde "SınamaModu, Windows 7, Yapı 7601" yazısı görülür.
Multikey sürücüsü için digital bir imza ekleyin. Bunu yapmak için dseo13b.exe programını tekrar çalıştırarak açılan pencerede "Sign a System File" seçeneğini seçip Next diyerek ilerleyin. Karşınıza çıkan "Insert filename" ileti penceresindeki boşluğa C:\Windows\System32\Drivers\multikey.sys yazarak OK ile onaylayınız.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Bilgisayar yeniden başlayınca EPLANP8 çalışacaktır. Ancak Sınama Modunda çalışıyor. Sınama Modundan çıkınca çalışmıyor. Sınama modunda çalışmanın da hiçbir sakıncası yok.

Win 7, 64 bit sistemde Eplan P8 kullanabilmek için;
dseo13b.exe programını çalıştırarak açılan pencerede "EnableTest Mode" (Test Modunu Geçerli Kıl) seçeneğini seçip Next diyerek ilerleyin.
Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlayınca ekranın sağ alt köşesinde "SınamaModu, Windows 7, Yapı 7601" yazısı görülür.
Multikey sürücüsü için digital bir imza ekleyin. Bunu yapmak için dseo13b.exe programını tekrar çalıştırarak açılan pencerede "Sign a System File" seçeneğini seçip Next diyerek ilerleyin. Karşınıza çıkan "Insert filename" ileti penceresindeki boşluğa C:\Windows\System32\Drivers\multikey.sys yazarak OK ile onaylayınız.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Bilgisayar yeniden başlayınca EPLANP8 çalışacaktır. Ancak Sınama Modunda çalışıyor. Sınama Modundan çıkınca çalışmıyor. Sınama modunda çalışmanın da hiçbir sakıncası yok.
Sayın hasakin söylediklerinizi yapıyorum fakat "EnableTest Mode" seçip next diyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda bilgisayarım sınama moduna geçmiyor başka nasıl bir yol izleyebilirim ?

Sn. fazlief, benim bildiğim bu kadar, ben başarmıştım, yılmadan tekrar tekrar denerseniz başarırsınız. Biraz sabır gerekiyor. Önceki yüklemeleri kaldırıp tekrar deneyiniz.

64 bitte çalışmıyor ya baska çözümü olan yok mu veya baska sürümde çalıştıran ?

64 bitte çalışmıyor ya baska çözümü olan yok mu veya baska sürümde çalıştıran ?

Arkadaşlar ben bu programrı 4 yıldan beri kullanıyorum. Versıon 1.7 başlayıp şuan 2.2 yı kullanıyorum. Tabiki kırık programları kullanıyoruz. Eplan 1.7 ve 1,9 win xp de sorun yok ama win 7 de sorun. Ben ise arkadaşlar bu sorunu çok uğraşmama rağmen çözdüm hatta win 8 64 bite kurdum. Şunu söylemek isterim bu tarz programlar çok pahalı bu sebeble insanlar ve firmalar kırık program kullanmaya devam ediyorlar. Ben şuan eplan 2.3 compact versıon yanı en düşük versiyonunu 2300 euro satın aldım çalıştığım şirkete.Bu tarz programlar biraz ucuz olup herkes lisanslı kullansa bu tarz problemler yaşamayız.

Arkadaşlar ben bu programrı 4 yıldan beri kullanıyorum. Versıon 1.7 başlayıp şuan 2.2 yı kullanıyorum. Tabiki kırık programları kullanıyoruz. Eplan 1.7 ve 1,9 win xp de sorun yok ama win 7 de sorun. Ben ise arkadaşlar bu sorunu çok uğraşmama rağmen çözdüm hatta win 8 64 bite kurdum. Şunu söylemek isterim bu tarz programlar çok pahalı bu sebeble insanlar ve firmalar kırık program kullanmaya devam ediyorlar. Ben şuan eplan 2.3 compact versıon yanı en düşük versiyonunu 2300 euro satın aldım çalıştığım şirkete.Bu tarz programlar biraz ucuz olup herkes lisanslı kullansa bu tarz problemler yaşamayız.
windows 8 64 bit butun surumlerını denedım nerdeyse fakat sonuc verımsz yardımcı olabılır mısınız ?

konunun üzerindeb baya bi zaman gecmiş ama yine de sorayım;

eplan p8 windows 8 de çalışıyor mu ,ben kurulum yapamadım.nasıl oldugu hakkında bilgi verebilirmisiniz ya da bi link gönderebilirmisiniz kurulumu anlatan

Bütün güncelleştirmelerin yapıldığından emin olunuz. Çalışmaması zor. Win7 32/64 tercih ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri