eplan p8 kütüphane oluşturma

denizhan35

Üye
Merhaba arkadaşlar eplan p8 kullanıyorum fakat malzeme kütüphanesi yeterli gelmiyor.Kütüphanede eklemeler yapabiliyormuyuz?Nasıl yapabilirim?Hazır kütüphanesi olan varsa bana ulaştırma imkanınız varmı?
Şimdiden teşekkürler.

utilities-->parts-->management'a tıklıyorsun açılan pencerede extras-->; import'a tıklıyorsun bulmuş olduğun kütüphane dosyasının formatını belirtiyorsun (.xml vb. gibi). kütüphane dosyasının yolunu belirtip ok diyorsun.
kütüphane dosyalarını nerden bulacağına gelirsek;
schneider malzemelerin için schneider'ın sitesinde eplan makros sekmesine bakman lazım mesela.

Arkadaşım eğer proje sonunda part list alacaksan kütüphaneyi kendin oluşturman gerekli.
Nette gezen kütüphaneler bu ihtiyacı karşılamıyor. Ben ABB kütüphaneyi komple sipariş kodlarına kadar yaklaşık 1 ayda hazırladım. sana kolay gelsin. yardım ihtiyacın olursa özel pm at.

utilities-->parts-->management'a tıklıyorsun açılan pencerede extras-->; import'a tıklıyorsun bulmuş olduğun kütüphane dosyasının formatını belirtiyorsun (.xml vb. gibi). kütüphane dosyasının yolunu belirtip ok diyorsun.
kütüphane dosyalarını nerden bulacağına gelirsek;
schneider malzemelerin için schneider'ın sitesinde eplan makros sekmesine bakman lazım mesela.

merhaba

çok saolun faydalandım .teşekkür ederim

Arkadaşım eğer proje sonunda part list alacaksan kütüphaneyi kendin oluşturman gerekli.
Nette gezen kütüphaneler bu ihtiyacı karşılamıyor. Ben ABB kütüphaneyi komple sipariş kodlarına kadar yaklaşık 1 ayda hazırladım. sana kolay gelsin. yardım ihtiyacın olursa özel pm at.
Mustafa abi bana da atsana ABB hazırladığın part listi bende ki ingilizce :)

Merhaba arkadaşlar eplan p8 kullanıyorum fakat malzeme kütüphanesi yeterli gelmiyor.Kütüphanede eklemeler yapabiliyormuyuz?Nasıl yapabilirim?Hazır kütüphanesi olan varsa bana ulaştırma imkanınız varmı?
Şimdiden teşekkürler.
merhaba; lisanslı kullanıyorsanız data portal üzerinden çoğu markanın malzemelerini kodları vasıtasıyla indirebilirsiniz.sonra da alt+insert tuşuyla tekrar kodunu yazarak çağırırsınız.Örneğin abb af09-30-10 şeklinde data portalda aratırsanız malzemeyi görseliyle birlikte indirirsiniz.daha sonra da alt+insert ile tekrar af-09-30-10 yazarak kontaktörü yardımcı kontaklarıyla çekersin.Eğer ordakilerde yetersiz gelirse direk firmanın müşteri temsilcisiyle görüşün onlar size gerekli desteği sağlar(örneğin klemsan)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri