Eplan P8 Hk. Soru Yardım.

groove

Üye
Herkese merhaba;
eplan p8 ile sıkı bir şekilde ilgileniyorum ve kısa sürede ilerledim sayılır ama bir tane detay hakkında fikrim yok..

Malzemelerin etiket değerlerini sayfa-kolon yapmak istiyorum ama bulamadım misal sigorta ya F1 demesin 5.sayfada çalışıyorsam ve de sigortann kolonu 3 ise sayfada 5F3 yazsın gibi bilmem anlatabildimmi bunu nerden ayarlayabilirim ya da eplan da varmı böyle bir uygulama mesela see elektrical da var.

yardımlarınızı bekliyorum.

iyi geceler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba!
Project data
devices
settings (Number)
kısmından ayarlanıyor.H
Hangisnin ne yaptığını denemedim. Ancak ayar yeri burasıdır.

Açılan pencerede sırasıyla
page
identifier
columns

Olduğunda tarif ettiğiniz şekilde numaralayacaktır.

yaptım çok teşekkürler..
Makro kullanımı hakkında da bilgin var mı acaba?

Makro kullanımından kastın parametrik makro mu? Yoksa belli bloklarmı oluşturacaksın?

arkadaslar bende sadese sayfa no gosterıyor sutun gostermıyo rsutun gostermesı ıcın ne yapmam gerekıyor

Merhaba!
Project data
devices
settings (Number)
kısmından ayarlanıyor.H
Hangisnin ne yaptığını denemedim. Ancak ayar yeri burasıdır.

Merhabalar
Eğer projenin bütününde numaralandırma yapmak istiyorsak bu şekilde yapıyoruz.
Ayrıca her çizdiğimiz parçanın otomatik olarak sigorta ya F1 demeyip 5.sayfada çalışıyorsam ve de sigortann kolonu 3 ise sayfada 5F3 yazması için yapılacak işlem şöyledir;
Options
Settings
Project
Devices
Numbering (online)
açılan bu sayfada On symbol insertion kısmından Numbering format: popup menüsünden
Page + identifier + column
seçiyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,851
Son üye
KürşatCetiner

Yeni konular

Geri