Eplan P8 farklı cizgi oluşturma nasıl yapılır

fractal

Üye
selamlar;

aynı konuda başka arkadaşlarda sormuş.torprak ve notr hattın cizgilerini farklı yapmak istiyorum.bunu aşama aşama nasıl gercekleştirebilirim.defalarca denedim .olmadı.bazen biri oluyor diğeri olmuyor.videolardaki gibi yapıyor.bağlantıları güncelle diyorum hicbirşey olmuyor.
yardımcı olabilecek arkadaş varmı?

programı you tube izleyip oğrenmek zordur, şimdi resimdeki gibi I harfine basın bağlantı noktası tanımlamalarında , beyaz noktacıklar çıkacaktır, bu noktacıklara tıklayın, özelliklerden ayarlayın,, 2, bir mesele yeni form hazırlarken I harfine basın ozel yazıları kolaylıkha hizalıyabilirseniz,,,

Ekli dosyalar

• çizik.PNG
    çizik.PNG
    57 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
resimdeki işlemleri sırasıyla yapıyorum .en son update connection diyorum.ama pe yine kırmızı ve düz cizgi halınde..

EP1.jpg

EP2.jpg

EP3.jpg

EP4.jpg

EP5.jpg

elimde örnek proje var.aynı sayfa telin ucunda cihaz yok ama cizgiler farklı...

bu arada cihaz kutuphanesi nasıl ekleniyor?

Potansitel bağlantı noktası kullanalım, bu elemanım ozelliklerine girip, ayar yapalım, bu ayarlar bütün proje boyunca notr ve toprak tellerı icin gecerli olacaktır,, kütüphaneye parca ekleme yolu ,,, urun yonetimi+ek ozellıkler + içe aktardan ilgili dosyası ve formatı seçiyorsunuz,, Kolay gelsin,, siz bu işi yaparsınız,,

Ekli dosyalar

• tel ayarları.PNG
    tel ayarları.PNG
    186.8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
bendeki dosya edz formatında değil.poyraz softun dosyası icinde markalar ve zipli dosyalar var.onunda icinde xml dosyalar var.amacım omron plc ve sürücüleri eklemek bunun en basit yolu nedir...

teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri