Eplan p8-Eplan 5-Cofaso 6.1-Elcad-E3 Series Hangisi İyi

Arkadaşlar E3 te ben seçtiğim bir S7300 I/O modülünün içindeki bağlantı klemensini bile pano dizaynı yaparken projemde gösterebiliyorum. Bunu tam anlamıyla yapabilen başka bir daha program var mı? Böylelikle projemde, malzeme listemde atladığım hiçbir şey kalmıyor.

yorumlar...

Merhaba Projeci
Daha önce Elektrocad kullanmıştım demiştin. Elektrocad de ister S7 300 , istersen sürücü olsun ,pano yerleşimde bütün bağlantı noktalarını kodlarıylan birlikte gösterebiliyorsun. Kabloyu kendisi en kısa ve en rahat götürebileceği yerden kendisi çekiyor. Malzeme yüksekliğini be buna bağlı olarak bağlantı noktaların doğruysa kablo metrajı sana tam doğru olarak veriyor. Şu ana kadar ikiyüze yakın proje çizimim var ve pano dizaynı hiç şaşmadı. En büyük eksik yanı daha önce dediğim gibi destek alabileceğin ne bir döküman nede helpi var.....

Merhaba Projeci
Daha önce Elektrocad kullanmıştım demiştin. Elektrocad de ister S7 300 , istersen sürücü olsun ,pano yerleşimde bütün bağlantı noktalarını kodlarıylan birlikte gösterebiliyorsun. Kabloyu kendisi en kısa ve en rahat götürebileceği yerden kendisi çekiyor. Malzeme yüksekliğini be buna bağlı olarak bağlantı noktaların doğruysa kablo metrajı sana tam doğru olarak veriyor. Şu ana kadar ikiyüze yakın proje çizimim var ve pano dizaynı hiç şaşmadı. En büyük eksik yanı daha önce dediğim gibi destek alabileceğin ne bir döküman nede helpi var.....

Evet dediğin özelliği bende kullandım. Ancak E3 ünki daha kullanışlı. Ben pano dizaynımı ister 2 boyutlu ister 3 boyutlu görebiliyorum. PLC yi ürün ağacıma eklediğimde plc nin içindeki klemens grubu otomatik olarak ve gerçeği ile birebir görüntüde oluşturuluyor. Bu klemens grubu sonra malzeme listem de de gözüküyor. Ve bu özellik default olarak yüklü. Elektrocad de veri tabanına girip bağlantı noktalarını tek tek ataman lazım. Ayrıca ürün listesinde gözükmesi için onu eklenti ürün olarak eklemen lazım vesaire vesaire... Ve tam benim istediğim şekilde de yapmıyor. çok kullanışlı değil.

arkadaşlar merhaba
bu e3 ün lisanslı fiyatı ne kadar acaba bilgisi olan var mı?

benim de kullandığım kadarıyla autocad 2009,caddy bu programlar kullanım bakmından çok rahatlar cofaso da çizim yapmakta zorluk çekiyorum(yeni başladım ondan olsa )gerek ama bence çizim programlarının içinde eniyisi bana göre autocad2009 dur.kullandğım kadarıyla söylüyorum

Ben çok uzun zamandır Caddy kullanıyorum sembol oluşturmak çok kolay almanca bildiğimden o dili kullanıyorum Türkçesi de var galiba ama Türkçeye çevirenler malzemelerde çok garip bir çeviri kullanmışlar Eplan daha iyisi fakat zor ve her update i almak zorundasınız ben lisanslı kullanıyorum
En güzel program en iyi kullandığınızdır yeni başlayacaksanız caddy tavsiye ederim tercih sizin

Eplan'ın Türkiye'de dağıtımını kim yapıyor , lisanslı versiyonunu kimden alabiliriz ? Ayrıca Fiyatı ne kadar?

Merhabalar...
Firmamızda Eplan kullanıyoruz. Daha öncesinde Cofaso'yu denedik ancak verim alamadık.

E3 series kullanıyoruz şu anda. Özellik olarak Eplan dan hiçbir eksiği yok fazlası var. Eplan bütçe olarak bizi aşıyor. Fiyatları çok fazla. Ayrıca teknik destek alamıyorsunuz.

Aslında bu tür program seçiminde en önemli konunun bu olması lazım bence.

Bildiğim kadarı ile bu programlardan destek alabileceğiniz iki firma var, birisi cofaso, diğeri
E3 ile CPV , diğerleri sadece satıyor,gerisine bakmıyor.Aradığınızda genelde işe yeni başlamış, daha programı kendisi bile çözememiş ve satışa yönelik eğitilmiş birisinden teknik destek almaya çalışıyorsunuz, çoğu zaman böyle birini bulmanız dahi mucize. Program ne kadar süper olursa olsun kullanamadıktan sonra hiçbir anlamı yok, siz ona bakıyorsunuz, o size bakıyor, forumlardan bişeler sorup çözmeye çalışıyorsunuz, sağdan soldan döküman arıyorsunuz bulursanız ne güzel.

Biz ne zaman arasak E3 ile ilgili yardımcı oldular, hatta bilgisayarımıza bağlanıp, neyi nasıl yapmamız gerektiğini anlattılar, yada neyi yanlış yaptığımızı. Programı satınca arkasında duran bir firma ile iş yapmanızı tavsiye ediyorum. Aslında bende e3 programına ilk etapta sıcak bakmadım ama satınalma ve yönetim o yönde karar vermişti, şimdi iyiki e3 almışız diyorum.

Arkadaşlar Ben caddy kullanıyorum. Türkçe versiyon. Gayet memnunum..

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri