Eplan P8 de Shield simgesi nasıl aktif edilir

hasakin

Üye
Eplan P8 de Insert/Shield ve Insert/Connection definition point simgelerini nasıl kullanılır hale getirebilirim. Daha önceleri kullanabilirken şimdi her nedense kullanamaz oldum. Konunun uzmanı arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Eplan P8 de Insert/Shield ve Insert/Connection definition point simgelerini nasıl kullanılır hale getirebilirim. Daha önceleri kullanabilirken şimdi her nedense kullanamaz oldum. Konunun uzmanı arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Bu simgeleri seçebiliyorum ama proje üzerinde yapıştırılmıyor, uygulanmıyor. Bilmeden bir ayar değişikliği mi yaptımda böyle oldu, yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Araç çubuğundaki "Connection definition point" simgesine tıklayıp proje üzerinde kullanmak için tıklayınca "Properties>(symbol/function data)>Library:SPECIAL, Number/name:45/CDPNG2 otomatik olarak görülüyor. Burada Number/name:308/CDP seçilip OK denince bir defalık kullanılır oluyor. Daha sonraki her ayrı uygulama için aynı ayarları yapmadan ikinci defa uygulamak mümkün olmuyor. Ancak Insert>Symbol>SPECIAL>308/CDP seçersem istediğim kadar noktaya uygulayabiliyorum.
Benim ilk baştakini uygulamak. Yani araç çubuğundan uygulamaktır, bu konuda destek rica ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri