Eplan P8 de proje grupları nasıl oluşturulur?

CEVDET ÇALIK

Profesyonel Üye
Arkadaşlar,

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gözüken grupları nasıl oluşturabilirim?(Cover, Project,Report gibi.)

upload_2018-7-16_16-55-4.png

Y6DV4a.png

Yeni bir proje oluşturun.Proje Adı üzerinde sağ tık+Yeni
Sonra ise Tam sayfa adı bölümünde ... tıkla. oradan da FABRIKA ve MCC1 şeklinde yazan kısımları doldur.
= kısmını saha veya bölüm olarak düşünün
+ kısmı ise o bölümün içerisindeki alan/tesis sistemi

Ben buradaki + bölümünü Pano olarak ayarlıyorum.

Sayın Avast,

Yardımlarınız için teşekkürler. Dediklerinizi yaptım. Projenin alt kısmına Rapor segmenti ekledim. Raporu güncellediğimde oluşan raporlar rapor segmentinin içersine dahil olmuyor.(aşağıdaki ekran görüntüsü)Oluşan raporları yerinden keserek, rapor segmentinin içersine manuel atıyorum.

upload_2018-7-17_9-25-5.png

Yeni rapor aldığımda oluşan raporların rapor segmentinin içersine dahil olmasını nasıl sağlayabilirim?(Otomatik olarak)

8zMv7k.png

Rapor oluşturduğu kısımdan yapıyorsun.Üst düzey kısmında = olan yeri seç ...
Montaj yeri + olan kısmında ise Rapor Veya Daha önce açmış olduğun yerin adını yazıyorsun.
Örnek :
Üst düzey fonkstion = SAHA
Montaj yeri + Rapor1
Bu sekilde yaptım ve Rapor1 içerisine rapor sayfam aktarıldı.

Ekran Alıntısı kk.PNG

E3.serisi ile sürükle bırak yaparak Rapor dosyalarını ayrıca toplayabiliyorsunuz.

Arkadaşlar,

Eplan P8 de aşağıdaki ekran görüntüsünde gözüken kesik kesik çizgileri nasıl yapabilirim?(Mavi ve yeşil çigiler.)

upload_2018-7-18_16-24-20.png

Arkadaşlar,

Eplan P8 de aşağıdaki ekran görüntüsünde gözüken kesik kesik çizgileri nasıl yapabilirim?(Mavi ve yeşil çigiler.)

Ekli dosyayı görüntüle 46587

Shift+F7 tuşları ile bağlantı tanımlama noktası belirliyoruz.Açılan pencerede; Bağlantı tanımlama noktası,Gösterge,Sembol/Fonksiyon verileri,Bağlantı grafiği sekmelerinde düzenleme yapıyoruz.
Örnek olarak Mavi Nötr için;Bağlantı tanımlama noktası içerisinde Bağlantı tanımlayıcı metni:N olsun.Bağlantı grafiği bölümünden Renk mavi,Çizgi tipinden ise çizgiyi belirliyoryuz.
Bağlantının diğer karşılığına ise aynı tanımlama noktasını uyguyluyoruz.Ve o hat boyunca çizgimiz mavi kesik oluyor.

Yapmış olduğum uygulamada;

1.Bağlantılar menüsündeki>potansiyel bağlantı noktası butonu kullanılarak hattın başlangıç ve bitiş noktası belirleniyor.(Aşağıdaki ekran alıntısı)
upload_2018-7-19_11-39-44.png

2.Daha sonra Bağlantılar menüsündeki>potansiyel tanımlama noktası butonu kullanılarak(Aşağıdaki ekran alıntısı)

upload_2018-7-19_11-40-49.png

3.Açılan pencere de bağlantı grafiği butonuna basılarak renk ve çizgi tipi seçiliyor.

upload_2018-7-19_11-42-52.png

4.Daha sonra, aşağıdaki ekran alıntısındaki güncelleme butonuna basılarak işlem tamamlanıyor.

upload_2018-7-19_11-46-18.png

Yapmış olduğum uygulamada;

1.Bağlantılar menüsündeki>potansiyel bağlantı noktası butonu kullanılarak hattın başlangıç ve bitiş noktası belirleniyor.(Aşağıdaki ekran alıntısı)
Ekli dosyayı görüntüle 46604

2.Daha sonra Bağlantılar menüsündeki>potansiyel tanımlama noktası butonu kullanılarak(Aşağıdaki ekran alıntısı)

Ekli dosyayı görüntüle 46605

3.Açılan pencere de bağlantı grafiği butonuna basılarak renk ve çizgi tipi seçiliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 46606
4.Daha sonra, aşağıdaki ekran alıntısındaki güncelleme butonuna basılarak işlem tamamlanıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 46607

Istenilen oldu sanırım ? :)

Sn. Avast,

Sorun çözüldü. Yukarıdaki bilgiyi ileride unutursam hatırlamak için ekledim.(Kendim için)

Yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri