Eplan P8 de etiketleri Excel formatına nasıl çeviririz?

CEVDET ÇALIK

Profesyonel Üye
Arkadaşlar,

Eplan P8 de etiketleri Excel formatına nasıl çeviririz? Aşağıdaki resimde bulunan 3H1, 3F01 v.s şalt malzeme kodlarını excel' e atmak istiyorum. Otomatik olarak bu kodları excel formatına nasıl çevire bilirim?

Yine 2 bir konu yine aşağıda bulunan resimdeki kablo numaralarını(33,34,35 gibi kablo numaraları) da excel' e atmak istiyorum. Otomatik olarak bu kodları excel formatına nasıl çevire bilirim?

upload_2017-2-22_13-52-20.png

Ekli dosyalar

• upload_2017-2-22_13-51-18.png
    upload_2017-2-22_13-51-18.png
    95.3 KB · Görüntüleme: 40
Sayın ÇALIK, yrd.uygulamalar/üretim verileri / dışa aktarma-etiketleme yi tıkla yeni bir pencere açılacak.
ayarların hizasında ki ... kutucuğunu tıkla dosya sekmesinden formatını seç,
etiket sekmesinden yazdırmak istediğin bilgileri seçeceksin ve bu bilgileri excell de formatlayacaksın bu şekilde kurcalaya koy akşam ben sana formatları atayım.

zip dosyasının içinde ki XML dosyalarını template klasörüne excell dosyalarını shema klasörüne kopyala bu klasör isimleri 2.4 versiyonuna göre 2.6 kullanıyorsun ona göre seçersin dediğim klasörleri. kopyaladıktan sonra yukarıda anlattığım gibi yaparsın.

Ekli dosyalar

• excell format.rar
    11.8 KB · Görüntüleme: 87
ayarlar kısımında .... tıkladığın yerden importta yapabilirsin XML dosyalarını.

fotolar ile versiyon 2.4 göre anlatmaya çalıştım.

Ekli dosyalar

• foto.rar
    814.1 KB · Görüntüleme: 76
Syn. sado06,

Tarafınızdan hazırlanmış olan excel formatlarını kullandım.Ürün özet listesi aldım. Cihaz açıklama kısmı çıkmadı.Bu kısmın görüntülenmesi için hangi formu kullanmak gerekiyor.(F02_001 gibi.)

2. bir sorumda yine tarafınızdan hazırlanmış olan excel formatlarında pano içi kablo numaralarıda bulunmakta. Bu numaralar için rapor almak istiyorum.Programda hangi ayarları yapmam gerekmekte.

Daha önceki yazınızda fotoğraflarla anlatmıştınız. Bu ayar içinde aynı yöntemi kullanırsanız. Çok memnun olacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri