ePLAN P8 2.xx HAKKINDA

Selam arkadaşlar sizden bir ricam olacak; ePLAN P8 2.x versiyonları hakkında birşeyler duydum doğru mudur değil midir bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ePLAN Simulasyon yapabiliyormuş (bağlantı kontrolü yani mesela iki fazı birbirine kısa devre yaptığımızda uyarı veriyormuş)
  • ePLAN projede kullanmış olduğumuz komponentlerin uygunluğunu da kontrol ediyormuş Örneğin; 37kW lık bir motora 4A bir MKŞ yada TERMİK koyduğumuzda yetersiz olabileceği konusunda uyarı veriyormuş ve başka bir örnek ise diyelim ki bir 2 kontaklı bir röle bobini seçtik kütüphaneden ve database den ama biz bu röle adı altında 2den fazla kontak kullandığımızda veya aynı kontak numaralarını kullandığımızda yine uyarı veriyormuş.
  • Son olarak panel görünümünde koymuş olduğumuz komponentleri proje sayfaları ile ilişkilendirip daha fazlasını koymamıza izin vermiyormuş.

Duyduklarım bunlar ama hiç kullanmadığım için pek inandırıcı gelmedi hatta anlatan arkadaşa hadi canım sende ordan dedim :) Eğer doğruysa tabi maaliyeti ne olursa olsun müdürümle konuşup bu programa geçmemizi rica edeceğim. Bu arada şu an projelerimizi "SEE ELECTRICAL V7R1" ile çiziyoruz. Niyetim daha profesyonel bir programa geçmek.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler....

Selam arkadaşlar sizden bir ricam olacak; ePLAN P8 2.x versiyonları hakkında birşeyler duydum doğru mudur değil midir bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ePLAN Simulasyon yapabiliyormuş (bağlantı kontrolü yani mesela iki fazı birbirine kısa devre yaptığımızda uyarı veriyormuş)
  • ePLAN projede kullanmış olduğumuz komponentlerin uygunluğunu da kontrol ediyormuş Örneğin; 37kW lık bir motora 4A bir MKŞ yada TERMİK koyduğumuzda yetersiz olabileceği konusunda uyarı veriyormuş ve başka bir örnek ise diyelim ki bir 2 kontaklı bir röle bobini seçtik kütüphaneden ve database den ama biz bu röle adı altında 2den fazla kontak kullandığımızda veya aynı kontak numaralarını kullandığımızda yine uyarı veriyormuş.
  • Son olarak panel görünümünde koymuş olduğumuz komponentleri proje sayfaları ile ilişkilendirip daha fazlasını koymamıza izin vermiyormuş.

Duyduklarım bunlar ama hiç kullanmadığım için pek inandırıcı gelmedi hatta anlatan arkadaşa hadi canım sende ordan dedim :) Eğer doğruysa tabi maaliyeti ne olursa olsun müdürümle konuşup bu programa geçmemizi rica edeceğim. Bu arada şu an projelerimizi "SEE ELECTRICAL V7R1" ile çiziyoruz. Niyetim daha profesyonel bir programa geçmek.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler....

selam arkadaşım
eplan yenı versiyonunda söylemiş olduğun özelliklerin olup olmadığını bilmiyorum.Geçen hafta sormuş olsaydın wın fuarında rittalın standında eplan yetkılısıne sorabilirdik.Bu sorularımızın cevabını yaklaşık 2 veya 3 ay içinde eplan Türkiyeye sorabiliriz. Türkiyeye ofis açacaklarını biliyorum. Şunu söylemeliyim eplan çok iyi program. Fiyatına gelecek olursak bugün konuştuk compact (uygulama sınırlı) versiyonu 1700 euro, bunun bir üst versiyonu yaklaşık 5000 euro, professional yaklaşık 8000euro ve ultımate 13000 euro yani çok pahalı bir program.Ama kullanmak keyifli ve güzel bir program.

Eplanda bobini seçersin kontakları koyarken sembol de kontak numaraları beraber gelir sen kontak numaralarını takip etmezsin.evet videolarında gördüm ama eplan cabinet programı var onda pano görünümünü görebiliyorsun onda yapmış olduğun değişikliği tekrar eplanda actığında yapıyor tek başına değil. malzemelerin uygunluğunu takip ettiğini bilmiyorum sanmıyorumda sen data olarak ne verirsen o dataya göre raporlama yapıyor klemens planı,malzeme listesi v.s. raporlamaları ona göre yapıyor diye biliyorum.klemensleri felan numaralandırmasını kendisi yapıyor aynı hizaya getirdiğin zaman klemens numaran nerede kaldıysa bir sonra ki numaradan devam eder klemens numarası araması yapmazsın. klemens planı çıkarır oradan baglantın dogrumu değil mi görürsün veya ingilizcen iyi ise hata sayfasında yazar.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri