Eplan p8 2.6 veritabanı hatası

emrebayram

Üye
Merhaba Arkadaşlar, Eplan p8 kurulumunu yaptım açılıyor fakat tek sorunum veritabanına ulaşmıyor. yeni proje oluşturduğumda proje şablon makro vs uzantılarına erişemiyor. Bu sorunu çözebilecek veya çözen birisi var mı ? yardımlarınızı bekliyorum

ayarlardan datanın uzantısının doğruluğunu kontrol ediniz.

harddiskinizde data yüklümü onuda kontrol ediniz ve macro açarak datanın yüklü olduğu adrese gidiniz. gidiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bakıyorum ama ayarlarda adres yolları şu şekilde gözüküyor.
$(EPLAN_DATA)\Projeler\Company name
eplan data klasörünün yerini bulamadım bir türlü ve veritabanının yerinide. belki bunları bulmuş olsam ayarlardan da yönledirebilsem sorun düzelecek ama bulamadım bir türlü

bence yeniden kurun kurarken de o_datayı harddiskinizin D ye kurun

Teşekkür ederim. dediğinizi deneyeceğim. sonucu burada paylaşacağım.

Düzeltme : tekrardan kurulum yaptım dediğiniz gibi fakat aynı hata devam etmektedir.

Son düzenleme:
Office 2013/15/18 x64 (sisteminize göre 32/64) . Access kısmından dolayı olabilir.
Ayarlar+Kullanıcı+yönetim+ürünler . Access

avast arkadaşım senin dediğin ürünleri göremediği zaman anladığıma göre data klasörünü göremiyor. macro, part, xlm, vb. olan kalsörleri göremiyor.

bakıyorum ama ayarlarda adres yolları şu şekilde gözüküyor.
$(EPLAN_DATA)\Projeler\Company name
eplan data klasörünün yerini bulamadım bir türlü ve veritabanının yerinide. belki bunları bulmuş olsam ayarlardan da yönledirebilsem sorun düzelecek ama bulamadım bir türlü

yazdığın adresin yanında ki ... noktaya tıklayınca proje klasörünü buluyor mu? bulamıyorsa manuel hepsinde bulup düzeltmen gerekiyor ayrıca company name kısmını da kurulum yaparken adını yaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
manuel klasör buldum o data klasörü içerisnde yönlendirdim fakat bir değişiklik olmadı. access işlemini tam anlamadım . açıklatabilir misiniz acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri