Eplan p8 Çizimler Görünmüyor.

Arkadaşlar merhaba Eplan daki çizimlerim görünmüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    110.3 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba,

Hangi işlemden sonra bu problemi yaşamaya başladınız?

Daha önceden semboller gözüküyor muydu?

İyi çalışmalar

Merhaba,

Hangi işlemden sonra bu problemi yaşamaya başladınız?

Daha önceden semboller gözüküyor muydu?

İyi çalışmalar
Merhaba;

Program açılışta hata verip kapanıyordu. Bende C:\Users\Public\EPLAN\Data klasörünü komple yedekleyip. Programı tekrar kurdum. Daha sonra dosyaları tekrar geri kopyaladım. Ondan sonra daha öncede çizdiğim bütün projelerin hepsi aynı şekilde resimdeki gibi açılıyor.

Merhaba,

Yaşadığınız problem, projedeki sembollerin doğru okunamıyor olmasından kaynaklanıyor gibi gözüküyor. EPLAN proje sembollerini kendi proje klasörü içinde tutar. Burada bir bozukluk var gibi. Ana verideki sembol kütüphanesini tekrar projeye aktarmayı deneyebilirsiniz çözüm olacaktır muhtemelen.

Yukarıda yazdıklarım biraz karışık gelmiş olabilir. Siz aşağıdaki yöntemi deneyin çözüm olacağını umuyorum.

Öncelikle projenin yedeğini alın. Proje açıkken "Proje -> Yedekle -> Proje" ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra yine proje açıkken "Yardımcı uygulamalar -> Ana veri -> Şu anki projeyi eşitle(veya "güncel projeyi eşitle" yazabilir.)" e tıklayın. Açılan pencere boş çıkabilir. Bu durumda sol alttaki filtre kısmını "-etkinleştirilmedi-" olarak ayarlayın(bu pencerede yapacağınız işlemler, EPLAN altyapı dosyalarını bozabilir. Bu sebeple yazdıklarımdan farklı bir işlem yapmayın). Sonrasında sağ tarafta - Sistem ana veri kısmının altında projede kullanılan sembol kütüphanesini bulun(muhtemelen "IEC_symbol" dür). Onu seçip pencerenin ortasındaki oklardan sol tarafa doğru olana tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra "Kapat" diyerek "Ana veri eşitlemesi" penceresini kapatabilirsiniz.

Bu işlemin sonucunda EPLAN altyapısında olan standart kütüphane projenize aktarılacaktır.

Bir problem olur da proje açılmazsa yedeklediğiniz projeyi geri getirebilirsiniz. "Proje -> Geri yükle -> Proje" ile.

Merhaba,

Yaşadığınız problem, projedeki sembollerin doğru okunamıyor olmasından kaynaklanıyor gibi gözüküyor. EPLAN proje sembollerini kendi proje klasörü içinde tutar. Burada bir bozukluk var gibi. Ana verideki sembol kütüphanesini tekrar projeye aktarmayı deneyebilirsiniz çözüm olacaktır muhtemelen.

Yukarıda yazdıklarım biraz karışık gelmiş olabilir. Siz aşağıdaki yöntemi deneyin çözüm olacağını umuyorum.

Öncelikle projenin yedeğini alın. Proje açıkken "Proje -> Yedekle -> Proje" ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra yine proje açıkken "Yardımcı uygulamalar -> Ana veri -> Şu anki projeyi eşitle(veya "güncel projeyi eşitle" yazabilir.)" e tıklayın. Açılan pencere boş çıkabilir. Bu durumda sol alttaki filtre kısmını "-etkinleştirilmedi-" olarak ayarlayın(bu pencerede yapacağınız işlemler, EPLAN altyapı dosyalarını bozabilir. Bu sebeple yazdıklarımdan farklı bir işlem yapmayın). Sonrasında sağ tarafta - Sistem ana veri kısmının altında projede kullanılan sembol kütüphanesini bulun(muhtemelen "IEC_symbol" dür). Onu seçip pencerenin ortasındaki oklardan sol tarafa doğru olana tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra "Kapat" diyerek "Ana veri eşitlemesi" penceresini kapatabilirsiniz.

Bu işlemin sonucunda EPLAN altyapısında olan standart kütüphane projenize aktarılacaktır.

Bir problem olur da proje açılmazsa yedeklediğiniz projeyi geri getirebilirsiniz. "Proje -> Geri yükle -> Proje" ile.
Merhaba;

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yazdıklarınızı yaptım fakat olmadı. Ya ben yanlış yapıyorum ya da C:\Users\Public\EPLAN\Data klasörünü komple kopyalayıp yedek almam işe yaramadı. Bilgisayarı formatlayıp tekrar temiz kurulum yapıp tekrar deneyeceğim.

yeni proje.jpg
Açılmayan proje.jpg
Merhaba;

Yeniden kurduktan sonra yeni proje oluşturduğumda semboller görünüyor. Daha önceki projelerden açtığımda görünmüyor.

Merhaba,

Projedeki sembol kütüphaneleri tamamen gitmiş gibi gözüküyor. Eklemek için:

Sembollerin gelmediği projede, sembol seçimi penceresindeki beyaz kısma sağ tıklayıp "Ayarlar" a tıklayın. Açılacak pencerede sembol kütüphanesi sütunu altındaki kutucuklardan herhangi birine tıklayınca 3 nokta[...] gelecektir. Bu üç noktaya tıklayınca açılacak dosyadan sembol kütüphanelerini ekleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri