Eplan .ema uzantılı dosya import

cs-tech

Üye
arkadaşlar selmalar
eplan p8 de klamsanın kütüphanesini indirdim .ema uzantılı fakat kendi kütüphaneme ekleme yapamıyorum
daha önce yapanlar yardımcı olursa sevinirim

Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim fakat bende öyle yapıyorum ama dosyaları görmüyor birde benim kütüphanede ki indirdiğim dosyalar ema uzantılı sanırım ondan olmuyor

Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim fakat bende öyle yapıyorum ama dosyaları görmüyor birde benim kütüphanede ki indirdiğim dosyalar ema uzantılı sanırım ondan olmuyor

.ema uzantılı dosyaları Eplanı açtıktan sonra m tuşuna basın ve makrolar klasörünün altına koyun. Çizimleri kullanmak içim M tuşuna basıp seçmeniz yeterlidir.

.ema uzantılı dosyaları Eplanı açtıktan sonra m tuşuna basın ve makrolar klasörünün altına koyun. Çizimleri kullanmak içim M tuşuna basıp seçmeniz yeterlidir.
iyi geceler hocam öncelikle çok saol. eplan p8 dosya uzantıları yyolları nedir? ( ema,jpg,gif,csv,xml,mdb gibi )

bende ayni sorunu yasiyorum firma eplan dosyalarini ema uzantili vermis egitimlerde edz uzantili olmali diyor eee nasil ekleyecegiz cozemedim saygilar

Merhaba,
.ema uzantısı ürünün sadece makrosu oluyor. Makroyu kabaca açıklamak gerekirse, ürünün çizim sayfasına gelecek olan şeklidir.
Örnek olarak elektrik şemasına .ema uzantılı ürün dosyası getirilirse, genelde cihaz kutusu içerisinde elektrik bağlantılarının olduğu bir şekil gelir. Bu da elektrik bağlantıları yapacak veya çizecek kişi için yeterli olan şekildir.
Farklı programlarda makroyu sembol olarak ta adlandırabiliyorlar. Eplanda ise ikisi farklı.
.ema uzantılı dosyayı projede kullanmak için Dinçer bey'in de belirttiği gibi elektrik şeması sayfasında "m" tuşuna basarak(uzun yolu "Ekle -> pencere /sembol makrosu") ürünün makrosunu sayfaya ekleyebilirsin.
Bu durumda sadece ürünün makrosu sayfaya eklenmiş olacaktır.
.edz uzantısı ise Eplan kütüphanesi için ürün paylaşım dosyasıdır. Bu dosyanın içeriğinde, ürünün ticari bilgileri, makrosu, görsel dosyası, dokümanları...vb olabiliyor(oluşturan kişinin insiyatifine kalmış).
Kütüphanedeki ürünlerle çizim yapmanın avantajları: Malzeme listesi alma, kolayca ürün bulma, aksesuar seçimi... gibi
Umarım .ema ve .edz arasındaki fark biraz anlaşılır olmuştur.
En doğru çalışma örneği ise hazır .edz dosyası var ise kütüphanede içeri aktarmak. Yoksa .ema klasörlerini kütüphanede kendi oluşturacağın ürünlere tanımlamak.

tesekkurler hocam kısaca ema sadece 2d cızım dosyası dıyebılırız. 3d pano ciziminde urunu kullanamayacagiz anladigim kadariyla
saygilar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri