Eplan Dahili kablaj dokumu

exiiki

Üye
selamlar arkadaslar ,
2 gundur ugrasiyorum ancak sorunun cozumunu bulamadim.sorunum su eplan ile teias trafo merkezi sekonderlerini ciziyorum, cizdigim projelerde dahili pano ici kablajin damar damar nereye gittiginin bir listesini istediler ancak numaralandirma yaptigimda doktugum sablonumda sahada gosterdigim malzemeleride numaraladigi ici onlari da goruyor bunun bir kolay yolu var midir yoksa numaralandirma yaparken ???? kisminda lazim olmayan harici malzemelerin ustinden bunlari silip sonra mi numaralandir demem gerekiyor?
cok uzun yazdim kusura bakmayin🥲

En başından sahada-hariçte olan yerleri stractru box içinde göstermeniz gerekir, report alırken filtreleme yapıp montaj yerlerini seçmelisiniz,, istediğiniz kısımlar raporda çıkar,,

selamlar ben 1 haftadir deniyorum ama genede proje icinde + location icinde olanlari da dokuyor pano icinde damar kesit ve renk yazdiklarimi dokemedim yardimci olabilir misiniz

Projeye baslarken , resimdeki gibi kısımlara alt kısımlara ayırıyoruz, aynı plc yazarken , ob1 içindeki fonksiyon bloklar gibi, report alırken, tüm projenin raporu mu olacak, kısım kısım mı alınacak, proje ağacındaki yeri ayarlardan belirleniyor, sonrasında raporda hangi datalar çıkacak bunlar için uygun form seçiliyor, uygun form yoksa database ten yeniden oluşturulması gerekir, buradan bu kadar yardım edebilirim,,,
yapı ayarları.PNG

cok tesekkur ederim deneyecegim sabahtan beri ugrasmaya devam ediyordum👍

Merhaba,

Sahadaki kablo damarlarını, program standart bağlantı kabul edeceği için listede çıkacaktır. En kısa yoldan çözümü, pano içi olmayan bütün bağlantıları kablo olarak tanımlayabilirsiniz. Zaten sahaya giden pano içi olmayan bağlantıları aslında kablo ile gönderiyoruz/gösteriyoruz. Bunun için "Ekle -> Kablo tanımı" ile bağlantıları kablo olarak tanımlamak gerekir.

Rapor alırken ise Kablo olarak tanımlı bağlantıları filtreleyebilirsiniz. Bunun için birden çok seçenek var. Kablo olarak tanımlanmış bağlantıların Cihaz etiketi(CE) olacaktır. CE etiketi olmayan bağlantıları alabilirisiniz. Veya en kesin çözüm; bağlantı tanımlama noktalarına çift tıklayıp özelliklerine girdiğinizde "Bağlantı: Bağlılık" adında bir özellik göreceksiniz. Pano içi olan bağlantılarda bu özelliğin karşısında "Tek bağlantı" yazar, kablo damarlarında ise "Kablo" yazar. Rapor alırken Bağlantı: Bağlılık özelliğine göre filtreleyip "Tek bağlantı" olanları raporda göster diyebilirsiniz. Benim kullandığım yöntem bu.

İyi çalışmalar.

cok tesekkur ederim yarin bunuda deneyecegim cok ugrastim ic kablaji doktum aslinda ama yine teias in istedigi gibi olmamisti deneyip deneyimi paylasacagim twsekkurler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri