Eplan , cofaso yada e3 Çizim programlarında üst versiyonda çizilen proje alt versiyonda açılırmı?

Merhabalar örnek veriyorum siz projeyi üst versiyon eplan ,cofaso ,e3 programında çizdiniz müşterinizde projeyi hem pdf hem dxf hemde çizdiğiniz program formatında istedi müşteride alt versiyon program varsa sizin verdiğiniz eplan,cofaso,yada e3 programının alt versiyonlarında açabiliyormu
bu hususda deneyimi olanlar deneyimlerini paylaşabilirlermi
saygılarımla

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
peki bu programlarda alt versiyona göre kaydet seçeneği varmıdır
autocadde olduğu gibi

saygılarımla

autocadde olduğu gibi

saygılarımla
Maalesef E3 için öyle bir durum da yok. Çünkü yazılım var olanın üzerine yenilikler eklenerek geliştirildiği için eski versiyonda kaydetmeyi istemek projelerinizi son teknoloji ile değil de düşük kalitede hazırlamak istediğiniz anlamına gelir. Üretici firmalar tercih etmezler.

autocadde olduğu gibi

saygılarımla
EPLAN için cevap veriyorum save as olayı yok kaldı ki eplanda kaydetme diye birşey yok autosave var istesen de istemesen de kaydediyor.Alt versiyonlar için eplan da tek çare dosyayı yeni sürümde hiç açmamaktır.Eğer dosyayı bir üst sürümde hiç açmazsanız alt versiyonda kullanmaya devam edebilirsiniz ama birkere üst sürümde açılan dosyayı birdaha alt sürümde açamazsınız.

Öncelikle merhaba eski sürümdeki bir projeyi yeni sürümde açabilirsiniz yeni sürümdeki bir projeydi eski sürümde açmak için profesyonel kullanıcı olmanız gerekmektedir isterseniz bu konuda size yardımcı olabilirim

Merhabalar,

Yakın zamanda Eplanda bu problemi ben de yaşadım. Eplan P8 2.2 kullanıcısıyım. Bir arkadaşımdan örnek proje istemiştim arkadaşım 2.7 versiyon kullandığı için gönderdiği proje üst versiyondu ve doğal olarak ilk etapta bunu açamadım. Daha sonra 2.2 kurulu olan bilgisayarıma 2.7 versiyonu da kurdum ve arkadaşımdan gelen projeyi 2.7 de açtım. Kendi projelerimden bir taslak projeyi de 2.2 versiyonda açtıktan sonra 2.7 versiyon içerisindeki projenin tüm sayfalarını sol taraftaki page tree den seçerek CTRL+C ile kopyala dedim. Sonrasında 2.2 versiyon içerisindeki taslak projenin içerisine CTRL+V ile yapıştırdım.

Bu şekilde 2.7 de çizilmiş sayfaları 2.2 ye aktarmış oldum. Bu benim işimi gördü. Ancak bu işlem tam olarak 2.7 versiyon projeyi 2.2 de açmak anlamına gelmediğinden bazı handikapları da oluyor. Kopyalanan projenin database ini ve project properties gibi ayarlarını alamıyorsun. Taslak projendeki ayarlar kopyaladığın sayfalara da uygulanmış oluyor. Bunları ben manuel düzelterek ilerledim.

Umarım sizin de işinize yarar.
Aslında yaptığım şeyi forumda ocak ayında başka bir başlık altında da paylaşmışım.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ersiyon-program-ile-açmak.124966/#post-804187

Son düzenleme:
Merhaba,

Örnek verdiğin yazılımlar arasında wscad yok yine de bilgilendirmede bulunmak istedim. Wscadte autocad gibi en üst versiyondan 3 versiyon öncesine kadar kaydedip paylaşmak mümkün. Farklı kaydet seçeneği ile herhangi geçmiş versiyonu seçiyorsun sadece

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri