Eplan 8 PE klemensi

Arkadaslar Merhabalar
Suan eplan 8 kullanıyoum klemens baglantısı yaparken toprak klemensıne bagladıgım elemanlar arasındaki kablonun noktalı çizgi olmasını istiyorum ama düz çizgi oluyor. Bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olan varmı?

Beynur bende aynı şeyleri denedim acak başarılı olmadım. Sanırım Settings'ten bir ayar yapılması lazım.

5.50 versiyonlarında bu şekildeydi.....

Yapmanız gereken, "i" ve ya "ı" harfine bastığınızda mevcut elemanların tutum yerleri belirir, bu durumda iken değiştirmek istediğiniz klemens ve ya potansiyel okun üzerinde sağ tıklayıp, attachment line data komutunu verip, çıkan menüden, line type seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

arkdaşlar eplanda çizdiğimiz projeyi nasıl otokete aktarırız yardımcı olurmusunuz???

Eplanda yaptığın çizimi Page\Export\DXF/DWG ile AutoCAD'e Export edebilirsin...

5.50 versiyonlarında bu şekildeydi.....

Yapmanız gereken, "i" ve ya "ı" harfine bastığınızda mevcut elemanların tutum yerleri belirir, bu durumda iken değiştirmek istediğiniz klemens ve ya potansiyel okun üzerinde sağ tıklayıp, attachment line data komutunu verip, çıkan menüden, line type seçeneklerini belirleyebilirsiniz.
Arkadaşım bilgi için teşekkürler eplan 5.50 ye yeni başladım ...2-3 sorum var
1. Arka plan rengi nasıl değişir (mevcut siyah olan)
2.Mevcut sembol üzerinde oynama ve yeni sembol yapma ve kaydetme nasıl olur
3. kapak sayfası nasıl değiştirilir... 3 gündür uğraşıyorum sorduklarımı yapamadım .....
alakanıza şimdiden teşekkürler..

Arkadaşlar eplan 5.50 ye yeni başladım ...2-3 sorum var........
3. kapak sayfası nasıl değiştirilir... 3 gündür uğraşıyorum sorduklarımı yapamadım .....

Arkadaşlar eplan 5.50 ye yeni başladım ...2-3 sorum var........

Öncelikle merhabalar;

Eplan 5.5 serisi yaklaşık olarak 12 yıl önce kullanılan bir programdır. O tarihlerde internetteki türk forumlarında yeterli kaynak olmadığı için çok fazla paylaşım bulunmamaktadır. Yeni sürüm olarak internetten Eplan P8 2.7 versiyonunu kurmanızı öneririm. Bu konuda yardımcı da olabilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri