Eplan 8 otomatik kablo numaralandırma

arkadaşlar peki kabloların renklendirmesini nasıl yapıyoruz yardımcı olabilirmisiniz ?

bir sembol yaratıyorum. Bu sembole order no, tedarikçi gibi bilgileri tanımlayamıyorum sanırım. Bu şekilde kullanabilmek için parts dan device oluştumam lazım herhalde. Ama sembolden nasıl device oluşturabilirim bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

arkdaslar eplan sitesinde hepsini video seklinde koymus ordan bulabilirsiniz sorulariniza yanit.. kolaygelsin

kardeş subcounter kısmına nerden giriyorsun?

Arkadaşlar bende e plana yeni başladım numaralandırma yaparken bütün kablolar numaralandıramıyorum bazıları numaralanmıyor neden kaynaklanıyor olabilir

Merhaba.
Kablo koyarken program otomatık olarak 'W' kodunu başa koyuyor,siz bunun sonuna 1,100,200 gibi numaralar koyarsanız otomatık olarak 2,3-101,102 gibi otomatık olarak numaralandırır. Ancak 'W' nin başına rakam yada harf koyarsanız otomatık olarak numaralandırmıyor(yada ben bilmiyorum).
Kolay gelsin.

Peki bu numaralandırmayı İptal etmek için ne yapabiliriz? Yani Numaralandırma Yapmadıgımız Eski Hali ?

Son düzenleme:
Tamam Arkadaslar :) Buldum, Project Data-connections-numbering-delete ve settings. buradan nasıl numaralandırma yaptıysanız o şekilde geri siliyor :)

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri