EPLAN İki bağlantı noktasını otomatik bağlama iptali

Merhabalar...
Arkadaşlar ben Eplan kullanmaya yeni başladım. EPLAN İki bağlantı noktasını otomatik bağlıyor. Ben bunu iptal etmek istiyorum. Veya yapılan bir bağlantıyı bağlantı noktalarını silmeden veya komponetlerin yerlerini değiştirmden araya gelen otomatik bağlantıyı silmek istiyorum. Bunun nasıl yapıldığını bilen varmı?

nasıl yanı birazda yapılısını acıklarsar faydalı olur bennce

eplan p8 de ctrl+shift+u yaptıktan sonra bağlantıya tıklarsan bağlantı iptal olur

Arkadaşlar mehabalar çok acil yardım lazım eplan'da istediğim bir çizgiyi kesikli yapamıyorum,yapınca birçok yer kesikli oluyor, ayrıca eklediğimiz sembollerin boyutlarını küçültüp büyütebiliyor muyuz?

Arkadaşlar mehabalar çok acil yardım lazım eplan'da istediğim bir çizgiyi kesikli yapamıyorum,yapınca birçok yer kesikli oluyor, ayrıca eklediğimiz sembollerin boyutlarını küçültüp büyütebiliyor muyuz?

Bağlantı tanımlama noktası ( Shift + F7 ) seçin ve içerisinde Bağlantı grafiği bölümünde Çizği tipini seçebilirsin.

selam. konu eski ama belki gören olur. eplanda projeyi otomatik save etme özelliği var bildiğim kadarıyla. onu kapatamıyor muyuz. bilgisayar dakika başı kasıyor. yanıt vermiyor diyor. ben see electrical kullanıcısıydım onda o özelliği kapatabiliyorduk.

selam. konu eski ama belki gören olur. eplanda projeyi otomatik save etme özelliği var bildiğim kadarıyla. onu kapatamıyor muyuz. bilgisayar dakika başı kasıyor. yanıt vermiyor diyor. ben see electrical kullanıcısıydım onda o özelliği kapatabiliyorduk.

Otomatik kaydetme özelliği neden kapatmak istiyorsunuz?Bugün bir elektrik dalgalanması sonucu proje dosyalarınız hasar görebilir.Bu dosyalar veya yaptıgınız işlemleri geri getiremeyebilirsiniz.
İşte buyüzden EpLan kendi kendine otomatik olarak her hareketinizi kayıt ediyor.

Otomatik kaydetme özelliği neden kapatmak istiyorsunuz?Bugün bir elektrik dalgalanması sonucu proje dosyalarınız hasar görebilir.Bu dosyalar veya yaptıgınız işlemleri geri getiremeyebilirsiniz.
İşte buyüzden EpLan kendi kendine otomatik olarak her hareketinizi kayıt ediyor.

Bilgisayarım dakikada 4-5 sn kadar donma yapıyor. o sürelerin otomatik kayıt aldığı zamanlar olduğunu tahmin ettiğim için kapatmak istiyorum. Donma olduğunda çizim yapmak eziyet oluyor. See electrical programında da aynı donmaları yaşıyordum. otomatik kaydetmeyi kapattım sorun çözüldü. eplanda o ayarı bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri