Enversör Şalter bağlantısı mono faze

Ekteki resimdeki mono faze motorun Enversör Şalter bağlantısı nasıl olmalı lütfen çizip gönderebilirmisiniz lütfen yardım yada Şalteri üzerinden bi bağlantı şırası vat mı hangi sargı hangi kontağa bağlanacak
DSC_1220.JPG

Serkan3333 teşekkür ederim ancak Enversör Şalter derken motor yönünü değiştirmek için demiştim 1-0--2 konumlu ya, 1aldığım da motor sağa dönecek 2 ye aldığım da motor sola dönecek o şekilde bir bağlantı soruyorum

1-0-2 konumlu şalterle yön degiştiremessin bu motorlarda motorun içinden 4 sargı cıkar 2 ince 2 biraz daha kalın kalın olan ana sargı iki ince olan yardımcı sargı bu sargılardan ana sargı veya yardımcı sargı herhangı birinin kılemens baglantı yerlerini değiştirmen gerek yanı ilk girişten fazla nötürün yerini değiştirsen olmaz sadece motorun içinden gelen 2 adet ana sargının yerini beslemeye göre yer değiştireceksin o şalterle olmaz.

Trıfaze enversör şalterın 2 kontagını kullanarak yön değişmi yapılır. ' kontak kendı arasında yer değiştirir, 1 kontak her iki konumda aynı yönde dir. Buraya ana sargının fazını, diğer ıkı kontaga da yardımcı sargıdan gelen uçları baglarsınız, Nötr de ana sargıya dırekt gıder.

1 0 2 pako ile 1 kontaktör çektirip sağa 2 dede bir kontaktör çektirip sola yada tam tersi olarak bağlayıp motorunun çalıştıra bilirsiniz

Metop Şalter listesinde,"MT080" 1 fazlı enversör sağ-sol pako şalter var. BU ürüne bakın, işiniz kolaylaşacaktır. Veya 3 fazlı 1-0-1 6 kutuplu şalter alın,her yöne direkt geçiren kutuplara faz verin, çıkışını ana sargıya faz olarak, diğer çapraz yön değiştiren 2 kutuba yardımcı sargı uçlarını bağlayın, karşı çıkış uçlarınıda motora götürün.

Yukarıdaki vermiş olduğum bağlantı şemasına göre U1-U2 ANA sargı / v1-v2 ile Z1-Z2 ne oluyor anlayamadım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri