entes rt 8 hakkında

canavar25

Üye
arkadaslar bir okulda federalin 5 kademeli bir rölesini entes rg 8t ile diştirdim
mevcut sistemde
1 kademe 1,5kvar
2 kademe 2,5 kvar
3 kademe 5kavar
4 kademe 5 kvar
5 kademe 5 kavar dı ben kondansatörleri degiştirdim ve 6 kademe monofaze 2 kademe trifaze kondansatör koydum ama sonradan ögrendigime göre bu röle monofaze kondansatörlerle uyumlu degilmiş bu konuda bana yardımcı olurmusunuz yani röle hakkında bilmem gereken baska seyler varmı
ben 12 kademeli rölede ilk kademe trifaze ve en buyuk kondansator kullanılıyo biliyorum ama bu roledede ilk kademe en buyukmu secilmesi lazım ve hepsi trifazemi olması lazım
birde ck ayarını otomatik tanıttım baska yapmam gereken birsey varmı lütfen yardımm !!!

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Okulda,5 kademe ile kompanzasyon olmaz.Asgari,12 kademeli ( 6 adedi monofaze ),3 faz kontrollü sistem kurmalısınız.Vaktinizi boşa harcamayın !

ENTES RG3-12C ,RG3-15C serisi yada Kael VARkombi serisini kullan derim. Entes RG3 serisi kullanırsan ilk kademeye 3Fazlı kondansatör ve en büyük kademeyi bağla. Çünkü Entes ilk kademeye göre akım yönünü tespit ediyor.düşük güçlü kondansatörlerde yanlış akım yönü ölçtüğüne çok şahit oldum. Kael VARkombi serisi kullanmanı tavsiye ederim. VARkombi serisi ile Entesten 1 adım öne geçti bence

Şimdi daha önce 5kademe trifaze kondansatorler vardı role arizalandigi için değiştirmek zorundaydım fakat rg 8t kullandım artık geri verme sansi da yok ve çöpe de atamam birde panoda 1 adet kondansator koyacak yer yok

Sn ustalarım beni yanlış anlamayın verdiğiniz cevaplar için allah razı olsun fakat benim sizden istediğim bu role hakkında bilginiz varmı ben zaten diğer rolelerin özelliklerini biliyorum
Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ler

Gönlünüz olsun !

Ekli dosyalar

• Entes RG-T.rar
    402 KB · Görüntüleme: 8
Kardeşim bu röle monofaze kontrollu bir röledir.bu röleyi kullana bilmen için reaktif yük dengesinin çok düzgün olması lazım.röle tekfazdan referans aldığı için dengesiz yüklerde verim alamazsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri