entes RG3 setup sorunu..

bazo

Üye
Arkadaşlar.. ENTES RG3 12 CS cihazında.. Kapasite gireceğim.. İlk kademe 5 kVAr ama cihaz en düşük 10 kVAr yazmaya müsade ediyor. M ledi yanıyor ve en küçük 0.010 yazılabiliyor.. bunu 0.005 yazmak istiyorum klavuzunda birşey bulamadım yardımcı olur musunuz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadasım oyle bı sorunun olmaması lazım
teknık destek ıcın verılen numarayı bı ara ıstersen (cıhazın uzerınde olması lazım )

Akım trafo oranı büyüdükçe, rölenin algılama akımı azalacağı için, belirli bir gücün altındaki kapasiteleri röleye tanıtamıyoruz. akım trafosu oranı nedir?
Birde gerilim trafosu oranının 1 olarak girilmesi gerekli. Yoksa bunun gibi sorunlar çıkabiliyor. Kontrol ediniz.

Genç Arkadaş'ın dediği gibi, akım ve gerilim trafo oranı yüksek set edilmiştir. Set değerini düzeltiniz problem ortadan kalkacaktır.

2500/5 akım trafosu en küçük 10 kvar kondansatörü tanır daha düşüğünü tanımaz. akım trafonu düşürmen lazım veya kondansatörü en küçük 10 kvar kullanacaksın.....

ÖRN:
akım tarafonu oranın
2500/5= 500
bu oranın %2 si kadar kondansatör takarsın en küçük

oda: 500/100 =5
5*2=10 kvar kondansatör kullanabilirsin (en küçük)

arkadasın ilk kademeye 10kvar tak dıgerlerını kücült boyle yaparsan 5kvar tanıcaktır senin rolen kademe hatası verıyor.

2500/5 akım trafosu olduğuna göre gücü 1600kVA olan bir tesis böyle bir büyük değere niçin kompanzasyon kademelerinde 5 kvar lık bir kondansatör ihtiyaç duyulur çok enteresan acaba toplam kondansatör gücü nedir?

Arkadaşım RG3 röle ilk kademede en az 10 Kvar istiyor. Bu rölenin isteği sen akım trafo oranını atıyorum 100 gir 5Kvar ı tanıt ilk kademe için, sonra tekrar 2500/5 oranını gir. Ancak akım trafosu sınıfını bilmiyorum ama yüksek ihtimal 0,5 dir 10 Kvardan küçük kondansatör bağlamamaya dikkat etmeni öneririm çünkü röle sağır olabilir ve çekilen kademeler devrede kalır ki kapasitife gitme olasılığın yükselecektir.

Arkadaşım RG3 röle ilk kademede en az 10 Kvar istiyor. Bu rölenin isteği sen akım trafo oranını atıyorum 100 gir 5Kvar ı tanıt ilk kademe için, sonra tekrar 2500/5 oranını gir. Ancak akım trafosu sınıfını bilmiyorum ama yüksek ihtimal 0,5 dir 10 Kvardan küçük kondansatör bağlamamaya dikkat etmeni öneririm çünkü röle sağır olabilir ve çekilen kademeler devrede kalır ki kapasitife gitme olasılığın yükselecektir.

Birçok yerde kompanzasyon sistemi kurdum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım çoğunda ilk kademe 5kVAr'dı.
Çok düşük yüklenmede bu bahsedilen sıkıntılar meydana geliyor,otomatik tanıma olayı gerçekleşmeme durumunda kademe güçlerinin manuel olarak girilmesi uygundur.
2500/5 akım trafolu tesiste 125A yük akımı %5' tekabül eder bu değerin altı herzaman problemdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri