ENTES RG3-12CS röle ile yapılan kompanzasyon problemi

dark_sky

Üye
:mad:ENTES RG3-12CS RÖLE İLE BİR İŞ MERKEZİNE KOMPANZASYON KURDUM COS Q LERİM GÜN İÇİNDE 1 YAKIN SEYREDERKEN İŞ MERKEZİ KAPANINCA COS Q LER 6OO CİVARLARINA DÜŞÜYOR SORUNUN NEDENİ LED AYDINLATMALAR OLARAK TAHMİN ETTİK VE 3 FAZA DAGITIK HİÇ BİRSEY DEGİŞMEDİ ENTES İ ARADIĞIMIZDA DA şönt reaktör ÖNERİSİNDE BULUNDU BUDA İŞLETMEYE AÇIKLAYAMAYACAGIMIZ EXTRA MALİYET DEMEK BAZI ARKADAŞLAR BU SORUNU YÜKSEK WAT LI BALANS KULLANARAK ÇÖZÜYORLARMIŞ BUNU NASIL YAPABILIRİZ BALANSI RÖLEYLE NASIL KUMANDA EDECEZ.BİLİN DİĞİ ÜZERE BALAN ÇIKIŞLARI KISA DEVRE EDİLMEDİKCE ENDÜKTÜF YÜK OLUŞTURMUYORLAR KISA DEVRE İŞLEMİNİ DİRENÇ YARDIMIYLA YAPABİLİRMİYİZ
UPS YOK
KONDANSTÖRLÜ AYDINLATMA LED HARİÇ YOK
KABLO KESİTLERİ CAPASİTE SAĞLAYAMICAK KADAR İNCE KISA
YAPIŞMIŞ VEYA DAİMİ KONDANSTÖR YOK

RÖLE ÇALIŞIYOR BAŞKA BİR NEDENDE OLABİLİRMİ

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ölçüm aldınız mı, kapasitif yük toplamı nedir? Toplamda kapasitif miktarın oranı ne kadar ki önlem alma ihtiyacı duyuyorsunuz, buna bakınız, sınırların altında kalıyorsa toplamda önleme gerek olmayabilir, yani günlük yada haftalık sayaç değerlerinden reaktif oranlara bakınız.

cos in bölgede ise uygun düsük güçte monofaze veya trifaze kondansatör baglayın

CAP%20 çıkıyor indüktüf yüklenip capı düşüyorum akşamları capasitif yazıyor monofaza capasitörler var devrede

Öncelikle çok iyi bir ölçüm yapmalısınızki sorunun ne olduğunu çözebilelim.muhtemelen kapasitif yazdıracak ups vs cihazlar varmı.birde röleyi grup ar-ge'nin smart svc ile değiştirebilme imkanın varsa rölenin içerisinde güç akış grafiği özelliği var hangi faz kapasitife düşüyor nekadar reaktör gerekli hepsini görebilirsin.

eğer kapasitif yük sorun varsa endüktif bobin takarsın bunada zaman saati bağlarız akşam her yer kapanınca çalışır.yanlız bu bağlantıyı yapmak için her yerin kapalı olmasını beklemelisin .birde her fazda capasitif değermi görüyorsun .aslında buradan anlatmak çok uzun sürer bana tel numaranı yaz ben sana sorunu telefon ile çözmene yardımcı olurum muhtemelen çözeceğiz.bende buna benzer şeylerle karşılaştım.unutmaman gereken şu olsun yapışık kontaktör olabilir bu nedenle capasitif gidiyor olabilir.bunları kontrol etmen gerekir . mail adresim [email protected]

her faza iki adet 250 wat balansla düzeltebilirsın. iki balansı birbirine seri bağlantı yap reaktör görevi görür [email protected]

her faza iki adet 250 wat balansla düzeltebilirsın. iki balansı birbirine seri bağlantı yap reaktör görevi görür [email protected]

Arkadasın önerisini bende uyguladım, dediği gibi yapınız.Aksamları sorunoluyorsa, magazalardakı UPS ler den kaynaklanıyor olabilir. 250 w. ıkı balast yaklasık 360 var enduktıf yuklenme yapar. Entes ın ekranından sıze ne kadar enduktıf yuk gerektıği veya devrede ne kadar kapasıtıf yük oldugunu görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri