Entes-RG3 12CS aşırı kompanzasyon ve reaktif kapasitif ayarlanan değer üstünde hatası

mezonist

Üye
Katılım
8 Nis 2009
Mesajlar
32
Puanları
1
Yaş
41
Merhaba,

Yapmış olduğumuz kompanzasyonda bulunanEntes-RG3 12CS rölesinde aşırı kompanzasyon ve reaktif kapasitif ayarlanan değer üstünde hataları alıyorum.
Kapasitif yükden ziyade çokça balastın olduğu endüktif değerleri göstermesi gereken röle kapasitif göstermekte ve yukarıda belirttiğim hataları almaktayım. Akım ve gerilim trafo oranları doğru, akım trafoları polariteleri kontrol edildi, doğru. ayarlanan endüktif oran değeri 25, olan 1,3 , ayarlanan kapasitif oran değeri 15 olan 26,8. Bu kompanzasyonda hatayı nerde aramalıyım, ne yapmalıyım?
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım merhaba
kondansatör kumanda sigortanı kapatarak var hanesine gelerek toplam reaktif yükü okuyup burada açıklarsan,yardımcı olmamız kolay olur.açıkladığınıza göre kondansatör diziliminizde hata var.
koay gelsin
 

Forum istatistikleri

Konular
126,680
Mesajlar
904,586
Kullanıcılar
447,477
Son üye
Cihan097

Yeni konular

Geri
Üst