ENTES RG3-12C Rölesini Tek Akım Trafosu İle Kullanma

Merhaba arkadaşlar Entes RG312C Reaktif Güç Kontrol Rölesini Tek akım trafosu ile nasıl kullanabiliriz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Denemedim ancak bana şu şekilde yapılabilir gibi geldi.

Akım trafosu girişlerini seri bağlarsak (L1 ucunu K2 ile ve L2 ucunu K3 ile) akım trafosunun geriye kalan 2 boştaki ucu( K1 ve L3 ) tek akım trafosu bağlanacak durumuna gelir. (Bu şekilde bağlantı yapmak için rölenin akım giriş bilgisini içindeki akım sensöründen alıyor olması gerekir. Kontrol etmekte fayda var.)

Akım trafosunun bağlı olduğu faz gerilimini de her 3 gerilim girişine bağlansın.

Böylece rölenin her faz için ayrı ayrı cosfi ölçmesi değilde, tek akım trafosunun bağlı olduğu fazı ölçmesi ve bu ölçülen değerin her 3 faz için aynı olması sağlanmış olur diye tahmin ediyorum.

Ancak rölenin pdf dökümanında 3 ayrı faz bilgisi röleye girmez ise rölenin alarm verdiğini söylüyor. Eğer alarm sadece bir uyarı ise yukarıdaki şekilde olur, eğer alarm rölenin çalışmasını engelliyorsa başka çözüm aklıma gelmiyor.

Son düzenleme:
OLMAZ !

Üç fazdan akım bilgisi alan bir röle çalışma mantığı algoritması ona göre tasarlanmış bir röle.

Hayatında hiç uygulama yapmamışlar palavra sıkmaya devam ederler... ! Bu işler tahminlerle değil uygulama tecrübesiyle öğrenilir.

Merhabalar sayın Yaşlıuzman,

Uzun süredir sizi severek takip ediyorum.Ama son zamanlarda çok asabi oldunuz.
Tavrınızı yumaşatmanızı sizden bir dost olarak rica ediyorum.Böyle davranmak size dost değil düşman kazandırır.İnsanları kırmaya gerek yok,bildikleri yanlış bile olsa bu şekilde cevaplamanız sizi haksız duruma düşürür.

Kolay gelsin

Merhabalar sayın Yaşlıuzman,

Uzun süredir sizi severek takip ediyorum.Ama son zamanlarda çok asabi oldunuz.
Tavrınızı yumaşatmanızı sizden bir dost olarak rica ediyorum.Böyle davranmak size dost değil düşman kazandırır.İnsanları kırmaya gerek yok,bildikleri yanlış bile olsa bu şekilde cevaplamanız sizi haksız duruma düşürür.

Kolay gelsin

Kesinlikle haklısınız ancak mesajı yazan kişiyle aramızda kaynaklanan bir husumetten dolayı o şekilde davrandım. Zaten büyük bir projeye başlayacağımdan forumda uzun bir süre paylaşımda bulunamayacağımda sizin vesilenizle belirtmiş olayım. Uyarınız için teşekkür ederim.

Yeni projenizde başarılarBütün kullanıcılara hayırlı bayramlar.

Kesinlikle haklısınız ancak mesajı yazan kişiyle aramızda kaynaklanan bir husumetten dolayı o şekilde davrandım. Zaten büyük bir projeye başlayacağımdan forumda uzun bir süre paylaşımda bulunamayacağımda sizin vesilenizle belirtmiş olayım. Uyarınız için teşekkür ederim.

Burası birbirinizin husumetini tartışma yeri değildir. Bilgi ve tecrübe paylaşma forumudur. Sen burayı farklı siteler ile karıştırıyorsun.

Senden ricam kişisel sorunlarını benim açtığım konuların altına paylaşma. Senin kişisel sorunlarınla burada ilgilenmek zorunda değiliz.

Burası birbirinizin husumetini tartışma yeri değildir. Bilgi ve tecrübe paylaşma forumudur. Sen burayı farklı siteler ile karıştırıyorsun.

Senden ricam kişisel sorunlarını benim açtığım konuların altına paylaşma. Senin kişisel sorunlarınla burada ilgilenmek zorunda değiliz.

Ben tecrübemi paylaştım koçum ama sen, seni hiç mi hiç ilgilendirmeyen mesajı okumuşsun. Sorunun cevabı 3.mesajımda onu okuman gerekiyor 5.mesaj Sn Father'e cevaben yazılmıştır ve konuyla ilgisi yoktur !
Ayrıca seninle hiç bir derdim yok ! senin benimle varsa çokta tınnn...
Kişilerle ilgili özel sorunlarım da seni ilgilendirmez !

Son düzenleme:
Ben tecrübemi paylaştım koçum ama sen, seni hiç mi hiç ilgilendirmeyen mesajı okumuşsun. Sorunun cevabı 3.mesajımda onu okuman gerekiyor 5.mesaj Sn Father'e cevaben yazılmıştır ve konuyla ilgisi yoktur !
Ayrıca seninle hiç bir derdim yok ! senin benimle varsa çokta tınnn...
Kişilerle ilgili özel sorunlarım da seni ilgilendirmez !

Kişisel sorunlarını yansıtma benim paylaşımların altına bu bana yeter. Kişisel sorunlarında beni ilgilendirmez.

İfade ve üslubuna konulara yorum yaparken dikkat et. Kalbin kırılmasın.

Bilmediğin konularda yorum yapma bence. Sen sadece sana verilen cevaplarla ilgilen. Seni ilgilendirmeyen cümlelere ve insanlara hiç yorum yapma ! sonra sende üzülürsün belki !

2.mesajda adamın biri bir sürü masal anlatmış sen onunla ilgilen birazcık sorgula bakalım sana verdiği bilgiler doğru mu ! :D

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri