Entes rg3-12c röle

aliempi

Üye
arkadaşlar entes rg3 12c reaktif güç rölesi nasıl ayarlanır entes kullanan arkadaşların önerileri nelerdir bukonuda bana yardımcı olunuz daha önce hiç kullanmadım herkese teşekürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
oncelıkle bu kral bır röle onu bır bıl sonrada bglantılarını rolenın arkasından takıp ederık yap ayarlarına gelınce de set tusuna 3sn basılı tut ve ayarlarına ılk gırısı yap sonra rölede zaten otomatık bır program var sen bunu ayarlardan sectıgın zaman role otomatık olarak sıstemı kompanze eder onuda ayarlara gırıp auto menusune gec (asagı yukarı tusları ıle menude geze bılırsın) set tusuna gelerek off 'u on yap sıstem sımdı otomatık olarak kondansatorlerı devreye alır yada cıkarır(role kondansatorlerı kendı tanır nereye ne taktıgını kendı bulur sen tanıtmana gerek yok).tabı akım trafosu ayrınıda yapman gereklı.Bu arada akım ve gerlım uclarına dıkkat et rolenın arkasında sekıl var

Sayın aliempi

* Yapmanız gereken tek şey kullanma kılavuzunu okumaktır. Eminim ki; birçok bilgiye ulaşacaksınızdır. Anlaşılır ve açık bir uslüpla yazılmış. Diğer gerekli durumlarda bizler yardımcı olabiliriz.

Roboelektronik tebrikler ;D

slm trafo ayarında ctr yazan yere ne yazılır utr yazan yere ne yazılır yardımcı olurmusunuz

ctr yazan yere akım trafosu çevirme oranı ; utr yazan yere ,eğer gerilim trafosu kullanıyorsanız gerilim trafosu çevirme oranı yazılır.eğer gerilim trafosu yoksa sadece 1 yazmanız yeterlıdir

cosq ~ ayarı nasıl yapılıyor akım trafosu değerlerine göre hesaplandığını biliyorum ama biraz açabilir misiniz acaba rica etsem...

akım trafosu örnek 100/5 ise 100/5=20 ctr kısmına 20 yazılır 75/5 ise 75/5=15 dir utr yazan yer gerilim trafosu zaten rölenin fabrika ayarı 1 diye yazılıyor girmene gerek yok ama entesin kullanma kılavuzu internetten bakabilirsin veya burdaki linkten kullanma kılavuzlarıda var
https://www.kontrolkalemi.com/forum/roleler/13975-reaktif-guc-kontrol-roleleri.html

Son düzenleme:
akım trafosu örnek 100/5 ise 100/5=20 ctr kısmına 20 yazılır 75/5 ise 75/5=15 dir utr yazan yer gerilim trafosu zaten rölenin fabrika ayarı 1 diye yazılıyor girmene gerek yok ama entesin kullanma kılavuzu internetten bakabilirsin veya burdaki linkten kullanma kılavuzlarıda var
https://www.kontrolkalemi.com/forum/roleler/13975-reaktif-guc-kontrol-roleleri.html
Özellikle Entes'te akım trafosu primer değeri girilmelidir diye hatırlıyorum. (Akım trafonuz 1000/5 ise "1000" gibi...)

abi gır sıtesıne ındırrr kullan ma klavuzunu kafana gore takıl

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri