Entes rg 3 röle sistemde sıfırlanıyor

leke_leke

Üye
Arkadaşlar entes rg 3 role sıstemde mevcut role arada bır kendını sıfırlıyor yanı şoyle oluyor bugun sıstemde sıkıntı yok ama bırkaç gun sonra degerler cos 200 lere kadar kendı kendıne duşuyor. ck ayarı yaptırınca tekrar duzeliyor.bır kaç gun sonra yıne sapıtıyor boyle bır şeyle karşılaşan varmı yada bu neden olabılır .normalde kademelerı devreye alması lazımken ne oluyorsa bırden degerleri almamaya başlıyor hiç bır kademeyı devreye almıyor.ck yapılınca duzelıyor çok tuhaf şımdıden çok teşekkurler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ck ayarı dedigine göre eski tip röledir degismesinin zamanı gelmis 12c kullan

role ölmüş :) sen en iyisi sök tavsiyem kael tak keyfine bak iyi çalışmalar

kael tak keyfine bak :) güzelmiş

ck derken ben eskı dılde soyledım yanı otomatık tanıtma yapıldıgında duzeliyor.kael de gordum gerçekten guzel bır cıhazz..

Arkadaşlar olay şu şekilde oluyor.ben çözdüm.sistem şebekede iken sorun yok generatöre geçtiginde bütün her yer besleniyor.dolayısı ilede kompanze barasıda enerjili oluyor ancak rolenin referans fazları generatörde iken beslenmiyor. elektrik geldiginde referans fazları enerjileniyor ve role generatör devreden çıkana kadar sıstemi kompanze etmeye çalışıyor.bu nedenle faz açıları değiştiği için role kendini sıfırlıyor ve tamamen şebekeye geçtiginde tamamen allak bullak oluyor .çözümde role beslemesine zr rolesi takıp çalışma süresinide generatörün devreden çıkmasından sonra ki zamana ayarlıyoruz herhangi bir sorun kalmamış oluyor...kolay gelsin...

Entesi panonun başında arayıp yardım isteyebilirsin.
0216 3130110

oakdar uğraşmama gerek yoktu. set-up menüsünün olduğu yerde conn menüsü var orayı off la sistem her zaman çalışır.

senin sorunun Şebeke geldiğinde röle şebekeden besleniyor ama akımlar generatörden geliyor. ve ona göre röle yeni enerjilendiği için bağlantıları öğrenmeye çalışıyor ve öğreniyor. bu durumda şebeke r-s-t bağlı ise generatör s-t-r bağlı oluyor. ve jeneratör kontaktörü bıraktıktan sonra s-t-r ye göre fazlarını düzelten röle şebeke gelince r-s-t ye göre çalışıyor enerji bir daha kesilmediği içinde röle bağlantıları öğrenmiyor artık ve yanlı faz yanlış akımda oluyor. bunu çözmenin en kolay yolu conn menüsnü oflamak

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri