Entes mpr 63 yardım

Selamlar
Entes mpr 63 analizörden *Import Aktif Enerji MSB değerini dop b panelde görmek istiyoruz ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz

Not: Analizör ile dop B panel arasında rs 485 haberleşme var , voltaj ve amperleri görüyoruz ...(Plc konusunda başlangıç seviyesindeyim)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba sana tavsiyem 32 bit olan register bilgisini okuman.
1601011881384.png

benim başka bir sistem için okuduğum ayarları gönderiyorum.
1601011985153.png

daha önceden lazarus program ile okuma yapmıştım onun video sunuda ekledim.

Son düzenleme:
Dop b panelle mpr analizör mpr63 modbus la haberleşmiyor mu? Link haberleşme.
Plc den bahsetmişsiniz?
Analizör ile ekran modbus ile haberleşiyor. registerini girdim ama okuduğum değer tek hane plc ve hmı lar konusunda acemiyim kendi çapımda deneme yanılma yöntemiyle ve araştırarak birşeyler öğrenmeye çalışıyorum

({Base_port}1@INVERTER-003D )Okuma adresini yanlış giriyor olabilirmiyim (data tipi:double word )

Son düzenleme:
Ayarları yaptığınız pencerenin ekran resmini eklermisiniz...

Önceki mesajda verdiğim link sayfa 14'te MSB için data * 10000 yazıyor. LSB için ise data+ yazıyor.

Şöyle bir tahmin yürütüyorum;

Bu veri 32 bit değerinde çünkü MSB üst 16, LSB alt 16 bittir.
MSB değerini tek hane okuyup bunu 10000 ile çarparak sonuca (Data + dediği için) LSB değerini ekleyecek ve sonucu bulacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri