ENTES MPR-53S Analizör veri bağlantısı.

selcukxp

Üye
Arkadaşlar bu Mpr-53s için yazılım satın aldım yanlız converter mevcuttu(ip485ıp-1) ama bağlantıyı sağlıyamıyorum. Bu entesin orjinal çeviricisini almaya mecburmuyuz konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum elimdeki çevirici bağlanabiliyor ise nereye nasıl bağlamam gerekiyor acaba. Saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
elindeki çevirici usb mi 232 mi usb ise driverlarını tam kurduktan sonra mpr 3s arkasındaki iletişim klemenslerine bağlaman yeterli ancak cihaz dan ayarlanan adres ,party,stopbit gibi değerlerin bilgisayar yazılımındaki değerleri aynı olmalı.Uzun süre önce ben bağlamıştım farklı marka da oluyor ..

converter mevcuttu(ip485ıp-1) ama bağlantıyı sağlıyamıyorum.[/QUOTE' Alıntı:
rs232-422 / rs484

ip485ıp-1

Arkadaşlar göndermiş olduğum linkde gözüken dönüştürücü elimizde mevcut 4 çıkış klemensi var bununla analizör veri çıkışı arasındaki kablo bağlantısı ne şekilde olucak bilgi verebilirmisiniz. Program mevcut sadece bağlantıyı yapamadım. Saygılar

http://www.rcpcomputer.com/com/old/ic485ip-1.jpg

Mpr-53s analizörlerin RS485 çıkışlarının rx-tx uclarından veri aktarımı yapmadıgını çevirici için Data+(A) / Data-(B) uclarının olaması gerektiğini çöztük ve bağlantı gayet normal bir şekilde çalışmaya başladı. Kullandığımız çevirici DELTA İFD8500. Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba benım bir problemım war... eprs 04 un baglantılarını guzel bır sekılde yaptım.. mpr sw 2 yazılımını da kurdum entes in.. aldıgım degerlerı kaydetmeyı ve grafıklendırmeyı beceremedım yardımcı olabılır mısınız acaba tesekkurler

merhaba arkadaşım;elimde entes mpr53 ve entes convertörü var.rs485 bağlantısı yapmak istiyorum.cihazda gnd/A/B YAZIYOR CONVERTÖRDE TX+/TX- VE RX+/RX- YAZIYOR BUNUN BAĞLANTISI HAKKINDA BİR BİLGİN VARMI.

SAYGILARIMLA.

Arkadaşlar bu mpr 53 ile günlük aktif reaktif kapasitif değerleri alabiliyormuyuz?

Arkadaşlar bu Mpr-53s için yazılım satın aldım yanlız converter mevcuttu(ip485ıp-1) ama bağlantıyı sağlıyamıyorum. Bu entesin orjinal çeviricisini almaya mecburmuyuz konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum elimdeki çevirici bağlanabiliyor ise nereye nasıl bağlamam gerekiyor acaba. Saygılar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-28-00-50-51.png
    Screenshot_2019-10-28-00-50-51.png
    337.3 KB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular