entes mcb-9 bağlantı şeması

merhaba makina için yaptığım hava filtresinin valflerine zaman rölesi aldım ama bir türlü doğru bağlantıyı bulamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim mcb-9 un üst girişine yani A1 VE A2 ye faz nötr girişini yapıyorum ama birtürlü çıkıç vermiyor out ışığı yanıp sönüyor ama çıkış bir türlü vermiyoır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ortak kontağa ( 1 no ) faz veya 24 volt kçprüsü yaptın değil mi?

Zaman ayarını doğru olarak yaptığına emin ol...

zaman ayarını yapamadım bağlantısını yaptım

mesut bey bu rölede girişte A2,A1,A3 ,çıkışta 1,2,3 var verdiğiniz şekilde A3 yok .Ben anlayamadım yardımcı olursanız çok memnun kalıcam.Şimdiden teşekkürler

a1-a2 220 girmek için, a2-a3 12v/24v girmek için. her halükarda birtanesi boş kalıcak.

arkadaşlar benım elımdede bu röleden var yalnız sizlere bir sorum olacak. 220 volt bır cıhazı elektrıgı verdıkten 10 dk sonra calıştırmak istıyorum bunn röle ayarı ve baglantısı nasıl olacak. evet bılıyorum konu 3 sene önce açılmış ama başka bı yerde konu ıle alakası birsey bulamadım :))

şu şekil............;
Merhaba. Entes MCB-9 Zaman Rölesini güneş panelimin sürücüsünde kullanmak istiyorum. 220v elektrik yok fakat 24v çıkış var sürücüde. Panoda bir pako şalter var. Amacım dalgicimi 2 saat çalıştırıp sonra da 2 saat dinlendirmek. Yani 2 saat çalıştırıp sonra 2 saat beklemede kalmasini istiyorum. Pako şaltere bağlı 2 kabloyu birbirine dokundurdugumda dalgic calismaya başlıyor. Entes MCB-9 Zaman Rölesi ile istediğimi yapabilmek mümkün mü acaba? Biri bana yardımcı olabilir mi lütfen?

Merhaba. Entes MCB-9 Zaman Rölesini güneş panelimin sürücüsünde kullanmak istiyorum. 220v elektrik yok fakat 24v çıkış var sürücüde. Panoda bir pako şalter var. Amacım dalgicimi 2 saat çalıştırıp sonra da 2 saat dinlendirmek. Yani 2 saat çalıştırıp sonra 2 saat beklemede kalmasini istiyorum. Pako şaltere bağlı 2 kabloyu birbirine dokundurdugumda dalgic calismaya başlıyor. Entes MCB-9 Zaman Rölesi ile istediğimi yapabilmek mümkün mü acaba? Biri bana yardımcı olabilir mi lütfen?
Entes MCB-9 24V AC/DC çalışma gerilimi için uygun olup istediğiniz zaman dilimlerinde dahilinde flaşör çalışma aralıklarına sahiptir. Ayarlama bilgileri için döküman linki ile kullanım videosunu izleyebilirsiniz.
https://www.entes.com.tr/uploads/files/A5312-MCB-7-8-9-TR_ING_ALM-Rev.6.pdf

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri