Entes EPM 4C Ampermetre problemi

yunusx

Katılımcı Üye
Entes EPMC Ampermetre kullanarak ana motorun akım değerine 1.5 kw motoru hareket ettirecek fakat ana motor çalışmazken görev yapan devre ana motor çalışırken görev yapmıyor problem nerde olabilir akım trafosu oranı 1/2500 ana motor 45 kw sınır değerler [ sph 70- spl 55 ] ilk kez kullanıyorum bu ampermetreyi invertör maaliyeti çok fazla olduğu için bu yöntemi uygulamak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim ampermetre kullanma klavuzu ve makina resmi ekledim devrenin mantığı 70 ampere gelince sola hareket dursun 55 ampere gelince tekrar başlasın

Ekli dosyalar

• entes ampermetre.rar
    77.5 KB · Görüntüleme: 15
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu motorların görevi ne yapıyor kumandanı yaptığı işi tam olarak açıkla amperlere göre değil de işi yaptımı yapmadımıyı referans alsan daha sağlıklı olur ampere göre hareket etmek sistemin düzgün çalışmamasına sebeb olur çünkü motorda bir problem oldumu amperler değişir ve yanlış komut vermiş olur

Açılama biraz karışık olmuş.2500 / 1 akım trafosu çok büyük.Bundan aldığınız referans,çok sağlıklı olma-
yabilir.Öncelikle,akım trafonuzu 100 /5, Cl:0,5 , 10 VA , N< 5 olarak değiştirmenizde yarar var.Konuyu,
biraz daha açabilirmisiniz ?

hata sebebini bugün entesi arayarak bulduk ben 55- 70 amper arası anamotor akımına göre resimdeki makinanın geri gitmesini istiyordum spl değerini fazladan girmişim 0 olacakmış biz mermer sektöründe akım kontrollü yürüyüş sistemlerini motor sürücüleri yerine kullanıyoruz invertörün standart olan hız sistemini"invertör pahalı ve şantiyede arızası çok " ampermetrenin kontağı ile kontaktör çektirerek yaptırıyoruz örnek olarak bir aracınız var ve takometre takılı siz 70i geçince aracınız yavaşlayacak 55 km hıza düşünce tekrar hızlanıp 70km hıza gelecek bu işlem sürekli olacak epm 4c nin görevi budur makina sürekli geri gelirse kasnağa bağlı tel kopar bunu engellemek için amper yükselince "belli bir yüke girince " kontak açarak kontaktör devre dışı kalır makina geri gitmez :)

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yunus arkadaş,
Bahsettiğiniz düzeneği 15 yıl önce, "set ayarlı ampermetreler "yokken akım rölelerı kullanarak yapmışdım. Mantık aynı, kesme motoronun akımı belli değere geldiğinde mermer blok sürüsünü durdursun veya ger ialsın. Arkadaşların dediği gibi kesici motorun akom trafosunu 100/5 gıbı yaparsanız daha da hasas kontrol sağlarsınız. Bu günkü teknolojide belkı sorun olmuyabilir ama, sizde problemi çözmüssünüz zaten
. Iyı çalışmalar..

ama simdi kaelin dam b 96 ampermetresini kullanıyorum aynı işi yapıyor ve şu ana kadar hiç arıza çıkarmadı

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri