Entes epm 4-c

50/5 akim tarafosu kullanıyorum 22kw bir motora bağlı motor maximum 40 amper çektiğin de cihaz bana kontak vericek ama değerleri girdiğim halde ekranda motor çalışırken 0.185 yazıyo normalde 15_ 16A göstermesi lazım ama olmuyor yardimci olabilirmisiniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Slm ctr değerini 50/5 akım trafosu için 10 yapmanız gerekiyor bu parametre default olarak 5 geliyor. Ctr değerine akımtrafosu çevrim oranını doğru girmediğiniz taktirde yanlış değer okursunuz

set tuşuna 3 sn basılı tut
ctr gelene kadar yukari veya aşağı tusa bas
ctr ekranda iken set tuşuna bas
ve çıkan ekrana 10 degerini gir ve tekrar set tuşuna bas.

ayrica aşağidaki linkten ürünün tr dökümanını bulabilirsiniz kolay gelsin.

http://www.entes.com.tr/td-td_tr.asp

Yardimci olduguz için çok teşekkür ederim

Merhabalar,

Bende entesin EPM-4A ampermetresi var ve içinden çıkan CT-25 akım trafosu (kablo tek sargı)ile kullanıyorum.

Mesela evde modem ve AP çalışırken akım değeri 0 gözüküyor.Modem +ap üzerine ekstra bir cihaz çalıştırığıldında değerler 0.360 A vs gözükmekte.

Ölçümü daha hassas yapabilmek adına hangi akım trafosunu kullanmalıyım ?

Merhabalar,

Bende entesin EPM-4A ampermetresi var ve içinden çıkan CT-25 akım trafosu (kablo tek sargı)ile kullanıyorum.

Mesela evde modem ve AP çalışırken akım değeri 0 gözüküyor.Modem +ap üzerine ekstra bir cihaz çalıştırığıldında değerler 0.360 A vs gözükmekte.

Ölçümü daha hassas yapabilmek adına hangi akım trafosunu kullanmalıyım ?

CT-25 ile minimum ölçülebilen değer 70mA (içinden geçen kablo tur sayısı arttırıldığında) akım trafosu ile 50mA.
https://www.entes.com.tr/en/dosyalar/EPM_4A_4D_4C_4P_TR-EN_A3921_R6.pdf

Beyfendi !
bagladim fluke 179u seri sekilde olcecegi max 10A.Bu sefer ne diceksiniz clamp tip ampermetre mi baglamaliyim ?

Elmdeki entes-epm4a ampermetre ile daha hassas sekilde amper olcumu yapmak istiyorum.Konuyla ilgili yorumunuz oneriniz varsa dinliyorum,yoksa lutfen ikinci cevabiniz cok genel gecer bir cevap.bosa vakit harcamayalım

Beyfendi !
bagladim fluke 179u seri sekilde olcecegi max 10A.Bu sefer ne diceksiniz clamp tip ampermetre mi baglamaliyim ?

Elmdeki entes-epm4a ampermetre ile daha hassas sekilde amper olcumu yapmak istiyorum.Konuyla ilgili yorumunuz oneriniz varsa dinliyorum,yoksa lutfen ikinci cevabiniz cok genel gecer bir cevap.bosa vakit harcamayalım

Akım trafosuna neden ihtiyaç duyulmuştur? Neden gereklidir, neden icat edilmiştir bir araştırın Beyfendi ! Sorunuzun cevabı bu sorunun cevabında ! Boşa vakit harcamamış olursunuz !

Herkesin anlayacağı dilden örnek vereyim;
Kulağınıza tıkaç takarsanız karşınızda konuşan insanın ne dediğini anlamazsınız az duyarsınız.
Kulaklarınızdaki tıkaçı akım trafosuna benzetelim. Bunları çıkarıp direk bağlantı yaparsanız sesi ve ne denildiğini duyarsınız. Tıkaçlarınızı çıkarın !

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri