Entes dtr10 zaman rölesi ayar sorunu

slm kolay gelsin entes dtr10 diye bir zaman rölesi var bunun programasını nasıl yapacagım bizim istedigimiz bir lambaya baglamak ve bu zaman rölesinden istedigimiz akşam 16:30 lamba yanakcak sabah 07:00 sönecek bu herzaman böyle olcak bunu en kısa nasıl yaparım herkeze kolay gelsin

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşım
Rolede 2 kontak var sana tarif edceğim şekilde c1 kontağını kullanacaksın c2 aktif olmayacak. sırasıyla işlemleri yaparsın
set'e bas -- prog yazarken set' tekrar bas --- pxx- x burada kısa açıklama

örnek olarak P01- x şeklinde yazı görüyorsun diyelim burdaki x işareti o proğramın ayarlı olduğunu gösterir bu şekilde yanında x işareti gördüğün P değerlerini sileceksin. silme işlemini ekranda P01-x yazarken set diyorsun ekranda P01GIR yazıyor yukarı aşağı ok tuşlarından(genelde mavı tuşlar) birine bas ekranda P01SIL yazısını gördüğünde set tuşuna bas ekranda SIL yazısını görünce tekrar set e bas yanında X işereti olan diğer proğramlar için aynı şeyi yapman önemli silmezsen role değişik şekillerde çalışır.

bu işlerlerden sonra prog içindeki P01 üzerinde set e bas P01GIR üzerinde set bas ok tuşlarıyla P01-C1 i bul ve üzerinde set e bas ok tuşlarıyla cek üzerinde set e bas ok tuşlarıyla zaman üzerinde set e bastığında lambanın yanma zamanı olan 16:30 değerini buraya gir set e bastığında sırayla günler gelecek hepsinin yanında E harfi olacak evet demek yani H yaparsan o gün için lambayı yakmaz. bu şekilde P01- X yazısına kadar set e basıyorsun ve lambanın yanması tamam sönmesi içinde aynı şekilde P02 proğramını ayarlaman gerekli yoksa lamba 24 saat hiç sönmez.

P02 nin ayarlanması için
ana ekranda set'e bas -- prog yazarken set' tekrar bas P02 yi ok tuşlarıyla bulup üzerinde set e bas P02GIR üzerinde set bas ok tuşlarıyla P02-C1 i bul ve üzerinde set e bas ok tuşlarıyla BIRAK ı bul üzerinde set e bas ok tuşlarıyla ZAMAN üzerinde set e bastığında lambanın sönme zamanı olan 07:00 değerini buraya gir set e bastığında sırayla günler gelecek hepsinin yanında E harfi olacak evet demek yani H yaparsan o gün için lambayı söndürmaz. bu şekilde P02- X yazısına kadar set e basıyorsun ve proğramlama bitiyor.

ana ekranda esc ye basarsan sana bilgi verir KR-C1 in altında C1 kontağının çekili kalma süresini görürsün

bu şekilde zamanla ayrladığında gün ışığına göre zaman değişmez kordinat girmene gerek yok sadece tarih saati doğru olması gerekir orayada ana ekranda set e 1 kere bas prog yazısını görünce ok tuşlarıyla zaman gidebilirsin

gün ışığına göre yanması için ayarlanacaksa yukarıdaki ayar bu işi yapmaz değişik ayar lazım

sabit zaman için kullanılacaksa basit zaman rolelerinide kullanabilirdin.

kolay gelsin...

havuzumuzda entesdtr10 zaman rölesi var ve havuz lambalarına bağlı LAmbalarBA GÜNBATIMINDA YANSIN gece03 oo da YADA
GÜNDOĞUMUNDA SÖNSÜN nasıl yaparım herkeze kolay gelsin

Selamünaleykum bende Entes Dtr-10 zaman rölesi var ve ekranda sürekli 0000 yanıyor. Bu arıza ile ilgili bilgisi olan varmı ?

Ekli dosyalar

• 20201126_112401.jpg
    20201126_112401.jpg
    208.1 KB · Görüntüleme: 213
Selamünaleykum bende Entes Dtr-10 zaman rölesi var ve ekranda sürekli 0000 yanıyor. Bu arıza ile ilgili bilgisi olan varmı ?
Aynı röleden kullanıyorum ,aynısı başıma geldi ,içindeki pili çıkardım ,düzelmedi ,sanırım içinde bir sayaç var belli bir kontak çekmeden sonra kendini kilitliyor, uzun süre enerjisiz kalmamasına dikkat edin, işçi saati olarak kullanıyorum mesai başlangıcı çay saati gibi günde 10 kere kadar çalıyor 4 sene kadar tık demeden çalıştı yani yaklaşık 1300 kontak çekti arada da kontaktör kullandım yük bindirmedim yani maalesef aynısını yaptı mecbur yeniledim,Üretici ile temasa geçin belki çözümü vardır,kolay gelsin.

Yanıt için teşekkür ederim.Yani benim elimdeki cihazın belli bir kontak çekme sayısından sonra olduğunu sanmıyorum bende 6 yıldır kullanıyorum aynı şekilde bende yük binmemesi için araya kontaktör kullandım ve pili bitmemiş olmamasına rağmen yeniledim ama fazdası olmadı.Benim tahminim üst elektronik kartta bir sorun var ama daha bakmadım.

Yanıt için teşekkür ederim.Yani benim elimdeki cihazın belli bir kontak çekme sayısından sonra olduğunu sanmıyorum bende 6 yıldır kullanıyorum aynı şekilde bende yük binmemesi için araya kontaktör kullandım ve pili bitmemiş olmamasına rağmen yeniledim ama fazdası olmadı.Benim tahminim üst elektronik kartta bir sorun var ama daha bakmadım.
Benim de başıma aynı şey geldi içindeki pil zayıfladığı için yazılımı silinmiş entes dudullu fabrikaya götürdüm ücretsiz yazılım yükleyip pil değiştirdiler.
Benim de başıma aynı şey geldi içindeki pil zayıfladığı için yazılımı silinmiş entes dudullu fabrikaya götürdüm ücretsiz yazılım yükleyip pil değiştirdiler.
İstanbul dışında olanlarda kargo ile gönderebilir

çalıştığım işyerinde farklı yerlerde 12 ye yakın entes dtr-20 yi hafıza sıfırlamasından dolayı hepsini schneider ıc astro ile değiştirdim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri