ENTES DT 10 Bağlantı Şemasını Nasıl Yapacağım?

Elektrikçinin işini elektrikçiye bırakınız...
Burası mesleki paylaşım sitesidir. Meslekten olmayanlara Yardımcı olayım derken hem Meslek erbabının ekmeğine mani oluyorsunuz. Hemde şahsın hayatını tehlikeye atıyorsunuz.

iyi kötü elektrık işlerinden anlarım.şu an izmir /çeşme ,deyım. siz gelin buraya da bu iş için bir elektrıkçi bulun göreyım.farzedelim bulduk 4 misli fiyat çekerler.benım 27 yılım esnaf denetımı ile geçti.çogunun ciğerini bilirim.
akıl almaya ihtiyacım yok,arkadaş bilgi verırse verir, vermezse canı sağ olsun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
iyi kötü elektrık işlerinden anlarım.şu an izmir /çeşme ,deyım. siz gelin buraya da bu iş için bir elektrıkçi bulun göreyım.farzedelim bulduk 4 misli fiyat çekerler.benım 27 yılım esnaf denetımı ile geçti.çogunun ciğerini bilirim.
akıl almaya ihtiyacım yok,arkadaş bilgi verırse verir, vermezse canı sağ olsun.
Şu anda O ciğerini bildiklerinizden yardın istediğinizin farkındasınızdır umarım.
Farzedelim İzmir-Çeşme yolunda arabanız arızalandı kaldınız. O zamanda ciğerini bildiğiniz tamircilerden beleş tamir tarifimi alacaksınız. Kusura bakmayın kaputu nasıl açacağınızı bile söylemezler...
Nedense bu Elektrikçi camiası hep kendi altını oyuyor. Sonrada yakınıp duruyor.
NOT: Ben Memurum. Sizin ciğerini bildiklerinizden değilim yani...

sayın usta,şemada kırmızı faz faz,mavi nötr,siyah ve kahverengi ne oluyor ,ayrıca sag taraftaki sigorta anaharı mı yoksa,kontaktör mu.lutfen açıklarmısınız.
Ayrıca elektrikten ne kadar anladığınız bu yorumuuzdan anlaşılıyor.

Son düzenleme:
evdeki tüm prız ve anahtarları kendım değiştirdim.klima elektrık bağlantsı ve sigorta kutusunu kendim yaptım.bahçede bulunan bahçe elektrık boru ve kablolarını kendım çektım.sigorta kutularını kendim monte ettim.eve,bahçeye, hiç kımseden yardım almadan güvenlik kamera dvr ve kablo montajını kendım yaptım.bahçeye 5/6 tane su borusu çekıp (plastık su borusu) musluk bağladım.yıne bahçede bulunan hidroforun (su deposunun) bazı ayarlarını kendım yaptım.benım ve çok yakınlarımın uydu ayarlarını ve anten montajını kendım yaptım.oturduğumuz sitede fiber telekom kutusundan 100 m olan eve kadar dış ortam telefon kablosunu (8 lı) kendim çektim.kablo çekmelerınde biraz yardım aldım aldım.Bahçede bulunan bitkilerın sulanması için , otomatık sulama (galiba ya hunter,rainbow) sistemını oglum la birlikte yaptık. her turlü alet ve edavatım var.bu arada oglum elektronık mezunu. zaman zaman bilemediğim konuları ona danıştım.şu an oğlum şehir dışında oldugundan buradan destek almayı arzu ettım.
daha da var da.kendım bu ara emeklı maliye müdürüyüm.bana bu kadar bilgi ve yetenek yetmez mı.saygılarımla.

Şu anda O ciğerini bildiklerinizden yardın istediğinizin farkındasınızdır umarım.
Farzedelim İzmir-Çeşme yolunda arabanız arızalandı kaldınız. O zamanda ciğerini bildiğiniz tamircilerden beleş tamir tarifimi alacaksınız. Kusura bakmayın kaputu nasıl açacağınızı bile söylemezler...
Nedense bu Elektrikçi camiası hep kendi altını oyuyor. Sonrada yakınıp duruyor.
NOT: Ben Memurum. Sizin ciğerini bildiklerinizden değilim yani...

Ayrıca elektrikten ne kadar anladığınız bu yorumuuzdan anlaşılıyor.

nezaket dışına çıkmayalım.lütfen.benım işim günün 15/16 saatı denetımle geçti.cigerını biliyorum demek hep olumsuz anlamdamı oluyor.turtistık yerlerdeki esnafın % 95 i o ilçenin halkı değilsenız fiyat % 200 ün üzerındedir.
ayrıca not unuzda yazdıgınız cümleden ne kastettiğinizi anlayamadım.sizin için böyle bir tabiri kim kullandı.yazdıklarımı okuyosunuz ama anlamadıgımız görüşündeyim.sizi kim hedef aldı.ben elektrıkçi falan da değilim amatörüm. yazdıklarımı dikkatle algılayın,algılamıyorsanız cevapta yazmayın ,tekrar ediyorum sizi kim hedef aldı burada.

son cümlenız kapasitenızı ortya koymuş. başka söze gerek yok.
(
(Ayrıca elektrikten ne kadar anladığınız bu yorumuuzdan anlaşılıyor.)

ayrıca senden senden yardım isteyen oldu mu ki , bana yardımcı olmaya çalışan arkadaş bana bir şey demiyor,senı ne rahatsız ettı de bu cümleleri yazıyorsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakın Beyefendi;
Sanırım Maliye Müdürlüğü ile elektriğin bir alakası olmadığını söylememe gerek yok. Ayrıca denetim ve ciğer muhabbetinden maliyeci olduğunuz tahmin edilebiliyor.
Gelelim elektrik meselesine, Evet zor durumlarda elinizden birşeylerin gelmesi güzel. Ancak elektriğin tehlikeli kısmı sizin bilmediğiniz kısımdadır. Yani motor üzerindeki iki klemense kablo bağlayarak çalıştırabilirsiniz ama; nasıl bir kablo kullanmanız gerektiğini bilmediğiniz için Telefon kablosu bağlamanız içten bile değildir (örnek). Bunun sonucunda siz yada ailenizden biri zarar görebilir. Düşünün Allah korusun çocuğunuzun elektriğe çarpılıp zarar gömesi hangi elektrikçinin isteyeceği paradan daha değersizdir.
Ayrıca söylediğim gibi elektrikçi esnafıda bu işten ekmek yiyor. Madem orada bulamıyorsunuz. Bulduğunuz yerde küçük bir pano hazırlatırsınız panoyu götürüp güvenli bir şekilde nasıl bağlayacağınız bilgisinide oradan alırsınız. İşte el becerinizin işe yarayacağı yer burasıdır...

sıyah zaman saatinin kontak cıkısı kahve rengide rölenin kontak cıkısı sağ tarafta bahsetmiş oldugunuz eleman röle dir evet kırmızı faz mavi nötür siz ne işle ugrasıyorsunuz cok yabancısınız sanırım bilen birinden yardım alın kendınıze zarar vermeyin

bilgiye teşekkur ederim.cihazın yazılım kısmını çözdum de bu cihazla ilk karşılaşıyorum.şemadan bağlantıyı anladım ama emın olmak için yardım rıca ettim.

Bakın Beyefendi;
Sanırım Maliye Müdürlüğü ile elektriğin bir alakası olmadığını söylememe gerek yok. Ayrıca denetim ve ciğer muhabbetinden maliyeci olduğunuz tahmin edilebiliyor.
Gelelim elektrik meselesine, Evet zor durumlarda elinizden birşeylerin gelmesi güzel. Ancak elektriğin tehlikeli kısmı sizin bilmediğiniz kısımdadır. Yani motor üzerindeki iki klemense kablo bağlayarak çalıştırabilirsiniz ama; nasıl bir kablo kullanmanız gerektiğini bilmediğiniz için Telefon kablosu bağlamanız içten bile değildir (örnek). Bunun sonucunda siz yada ailenizden biri zarar görebilir. Düşünün Allah korusun çocuğunuzun elektriğe çarpılıp zarar gömesi hangi elektrikçinin isteyeceği paradan daha değersizdir.
Ayrıca söylediğim gibi elektrikçi esnafıda bu işten ekmek yiyor. Madem orada bulamıyorsunuz. Bulduğunuz yerde küçük bir pano hazırlatırsınız panoyu götürüp güvenli bir şekilde nasıl bağlayacağınız bilgisinide oradan alırsınız. İşte el becerinizin işe yarayacağı yer burasıdır...

bak guzel kardeşim sen lütfen aklını kendıne sakla lazım olur.okudugunu anlamakta algılamakta çok zorluk çekiyorsun.oğlum elektronık mezunu zaten bu işlerin uzmanı.burada bir arkadaştan bilgi istemem senı niye ırgalıyor.sen kendi işine bak.
dogru dürüst vergisini veren her mal ve hizmet satışında belge düzenleyene boynum kıldan ince.bırak sen esnafı savunmayı.benı başka konulara sokmaya mecbur etme.sen işine bak.ben memuruda bilirim,esnafıda bilirim, sen akıl verme senden zaten böyle bir talepte yok.bak işine sen, devlete faydalı eleman ol devletten aldıgın maaşın hakkını ver yeter.her esnaf kendini savunur.

Emekli olduğunuzdan yola çıkarak yaşınıza hürmeten seviyeyi bozmayacağım.
Ben okuduğumu anlayabiliyorum. Ancak; Siz Türkçe yazmakta sorun yaşıyorsunuz. Bkz. cümleleriniz.
Selametle...........

kardeşim nasıl memursun, devletın mesaisinden çalıp bana cevap yazmaya ugraşıyorsun.sen devletın mesaisinden çalma yeter.Sana Türkçe,nin nasıl yazılıp okunduğunu anlatırım ama bu zahmetime yazık olacak.
ayrıca, profılınde usta üye oldugun anlaşılıyor.eğer ufak tefek bu elektrık işlerini başkalarına ücretsiz de olsa yapıyorsan 213 saylılı VUK ve 3065 sayılı Kdv kanununları gereği fiş veya fatura düzenle ,ayrıca etrafında bulunan esnafı (madem esnafın ekmegıne manı olmamam için beni uyarıyorsun) fiş ve fatura kesmeye özendir de ülkeye faydaları olsun. devletın vergisini çalma bari.zaten devlet memuru başka bir iş yamaz da.hadi yolun açık olsun büyük adam olursun inşallah..
Not: Ben ayrıca Türk oğlu Türk olduğum için bilgisayarımda ,Türkçe F klavye kullanıyorum,cümlelerdeki hata ve eksiklikler ordan kaynaklanıyor.hadi iyi günler sen bu işlere kafanı yorma.

sıyah zaman saatinin kontak cıkısı kahve rengide rölenin kontak cıkısı sağ tarafta bahsetmiş oldugunuz eleman röle dir evet kırmızı faz mavi nötür siz ne işle ugrasıyorsunuz cok yabancısınız sanırım bilen birinden yardım alın kendınıze zarar vermeyin

sağ olun elektrıkle ilgili yaptığım bana göre önemli işleri tedaştan emekli (adeta elekt.profesörü)bir arkadaşım ile ayrıca elektrık muhendisi bir arkadaşıma her zaman danışıyorum.

ısrarla benı tahrik etme diyorum illa ugraşıyorsun. senden memur falan olmaz. keyfine bak.senin yapına teşhis koydum zaten.ben yuzlerce memurla çalıştım ve yönettim.
sen memurmu,sun, tekniker mi, ortalık karıştırıcımısın ne oldugun belli değil.sen işine bak diyorum.anlamıyorsun.bana cevap verme ,yardım etme diyorum anlamıyorsun.devlet ne hallere düşmüş.bu tür elemanlarla devletın haline yazık.yardım istediğim üye bana bir şey demiyor.sen adeta laf yetiştireyim diye illa uğraşıyorsun.gerçi kamuda teknık elemanların işi zaten çok az olur. başkaları ile uğraşmaya, dedi koduya zaman çok olur da.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri