Entes Analizörden Gerilim Okuma

ergun7321

Üye
Merhaba.
Entes MPR-53S modelinden RS-485 portunda Modbus ile gerilim bilgilerini almam gerekiyor. Analizörün kullanım kılavuzu linki aşağıdadır. Yardımlarınızı bekliyorum.
Herkese kolay gelsin.

http://www.amuhendislik.com/Resimler/PDF/MPR53S_TR.pdf

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaşım entes firmasını ararsan sana daha iyi yardımcı olurlar bende ordan yardım aldım

Entes sitesinden istediğin bilgiye ulaşabilirsin. ENTES

Bir adet dönüştürücü ve yazılımdan ibaret fazla analizör takibi yapacaksan yükseltici aparat var. Hepsi bu.

merhaba arkadaşım entes firmasını ararsan sana daha iyi yardımcı olurlar bende ordan yardım aldım
Defalarca mail atmama rağmen dönen olmadı. Denemediğim yol kalmadı PLC çalışırken RS 485 portu üzerinde bulunan T ve R lambaları çalışıyor ama veri alınamıyor. Port 2 değerlerini girerken Baud Rate 9600, Parite No, Stop Biti 1 ,Protokol Modbus Rtu olarak ayarladım. Herhâlde sorun Mod Bus master tablosunda. Orada veri boyutu ve Slave veri başlangıç adreslerine doğru değer giremiyorum.

Entes firmasını aradin mi maille olmaz teknik servisi ara bence mutlaka yardimci olacaktirlar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Kullanım kılavuzunun 4ncü sayfasında Modbus regıster tablosunda her şey var. PLC ile okuyacaksan PLC de bu tablonun karşılığı bir tablo oluşturacaksın. tabi sadece gerekli registerlar için. her şeyi okursan haberleşmen yavaşlar.

Kullanım kılavuzunun 4ncü sayfasında Modbus regıster tablosunda her şey var. PLC ile okuyacaksan PLC de bu tablonun karşılığı bir tablo oluşturacaksın. tabi sadece gerekli registerlar için. her şeyi okursan haberleşmen yavaşlar.
Dediğiniz doğru kılavuzun 4.sayfasında var.Orada örnek sorgulama için 01 03 00 00 00 01 84 0A verilmiş.Mod Bus master tablosu oluştururken;
slave station=01
command=read
data Size=8
master data start adres =PLC de benim değer okuyacağım register
Slave data start adres,esas sorun bence burada buraya kaç yazmam gerekiyor onu anlayamadım.

Slave data start adres kısmına 00 00 00 01 değerini bir türlü giremedim. Daha doğrusu program bu değeri kabul etmiyor.

Program tarafını doğru yaptığına emin ol.
Verdiğin linkte modbus register tablosu bulunuyor. Orada hexadecimal olarak adresler verilmiş.
Kullanacağın adresi decimal'e çevirip program tablosuna yazarken 400001 ile toplayıp öyle gir.
Örn değer 1000 geliyorsa decimal olarak onu 401001 olarak giriceksin.
Forumda modbus haberleştirme diye arama yaparsan daha detaylı bilgi bulabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri