Enteresan bir ARıza

televizyonunuza nötr yerine toprak gidiyorda olabilir. faz nötr yerine faz toprak da bağlamış olabilirler.

tvyi besleyen yerde voltajı olçün. faz nötr arasını ve faz toprak arasını.

bu ölçümü bütün prizlerde yapın. ve elektrik daireye ilk giriş yerinde de bu ölçümü yapın.

sonra voltajları kıyaslayın. faz yerine nötr verilmiş ise herhangi bir prizde, anahtarda voltajlardan anlayabilirsiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
olası nedenler nötr fevşekliği nötr toprak karışımı lamba priz sigortası aynı linyede ise sigorta bağlantı noktalarında gevşeklik oksitlenme vb
Nötrün gevsemesiyle anahtari açtığın anda tvnin açılıp kapanmasıyla ne ilgisi olabilir ki sonuçta anahtardan degil bağımsiz Prizden alıyo enerjisini

gevsek olan yerde direnc fazladır, dolayısıyla cok akım geçtiğinde voltaj düşümü olur orda. lamba acılşdığında da anlık yüksek akım çekiyor olabilir.

gevsek olan yerde direnc fazladır, dolayısıyla cok akım geçtiğinde voltaj düşümü olur orda. lamba acılşdığında da anlık yüksek akım çekiyor olabilir.
Ölçü aletim olmadıgi için bütün buatlari açtım ve tekrardan buat bağlantısı yaptım bu arıza televizyonu yakmış ve deneyemedikte tv gelsin bi gorucez halletmismiym die

Tv vestel mi? Bende vestel ses sistemi vardı. Aynı şekilde lambayı açtığımda ses sistemi açılıyor ve sesini yükseltiyordu. Ben elektrikçi olduğum halde buna bir anlam verememiştim.

Aynı problemi başka bi ewde karşılaştım,
Bu sefer priz linyesiyle anahtar linyesi aynıydı ayırdım fakat bu sefer dış aydınlatmayı yakınca arada bir yine tv görüntusu gidip geliyor sizce neden ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri