entegre yardım

selamun aleyküm arkadaşlar bana bir entegre lazım ve bulunduğum şehirde yoktur bu entegre elinde olan veya temin edebileceğim adres verebilirmi teşekkürler.

zt7p8k.jpg

Entegrenin ismi yanık olduğundan yazamadım ismini bilen arkadaş yazarsa sevinirim.

toshibanın aynı tip bir tanemi entegresi varda soruyorsun kullanım yerini falan açıkla

Çok mecbur değilsen uğraşma o kartla.
Arka plandaki kondansatör , resim yanıltmıyorsa dibinden bir şeyler olmuş.
Sol taraftaki kondansatörde öyle ve yanındaki sırtı dönük gibi duran muhtemelen gerilim regülatörü rengi sanki aşırı ısınmış gibi
Sağ tarafta siyah gözüken yuvarlak şey muhtemelen varistör ve sanki bir şeyler olmuş.
Kartı bizzat tanıyan varsa daha isabetli yazacaktır.

HALLO ES IST Toschiba TPD 4102K,

Für meine Platine benötige die Information für die verbrannten Teile siehe Bild im Anhang.
2 SMD Bausteine
dem Wiederstand an Pin 7 vom IC TPD 4102K
Einsatzort Kombikessel der Marke Buderus Ventilator

16gzvo7.jpg

Ekli dosyalar

• Defekte Platine.jpg
    Defekte Platine.jpg
    106.9 KB · Görüntüleme: 5
  • Defekte Platine.jpg
    Defekte Platine.jpg
    106.9 KB · Görüntüleme: 4
HALLO ES IST Toschiba TPD 4102K,

Für meine Platine benötige die Information für die verbrannten Teile siehe Bild im Anhang.
2 SMD Bausteine
dem Wiederstand an Pin 7 vom IC TPD 4102K
Baya geç bir cevap olmuş. Arkadaş 2012 yılından beri foruma uğramamış sorunuza cevap verebileceğini sanmıyorum.

Legen Sie sich nicht mit dieser Karte an, wenn Sie nicht müssen.
Der Kondensator im Hintergrund, wenn das Bild nicht in die Irre führt, ist von unten etwas passiert.
Der Kondensator auf der linken Seite ist so, und der mit der Rückseite daneben, wahrscheinlich scheint die Farbe des Spannungsreglers überhitzt zu sein.
Das runde Ding, das rechts schwarz aussieht, ist wahrscheinlich der Varistor und es sieht so aus, als wäre etwas passiert.
Wenn jemand die Karte persönlich kennt, wird sie genauer schreiben.
Danke für die Rückmeldung

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri