Enkoder faz alarmı

beatren

Üye
Günlerdir çözüm aradığım bir konu var heidenhein CNC tornamız Z14 hatası verdi ve de hatanın açıklamasını çok aradım taradım ve şuna ulaştım :
Dönüştürücünün S0 ve S90 sinyalleri arasındaki faz kayması çok büyük (izin verilen
100ns'den küçük bir faz kaymasıdır).
1) Dönüştürücü doğru çalışmıyor (örn. titreşim) ve/veya
2) kablo bağlantısı arızalı.

1) Dönüştürücünün doğru şekilde monte edilip edilmediğini ve/veya
2) Verici ile LE411M arasındaki bağlantıyı kontrol edin

Hatanın oluş şekli şöyle makina belli bir zaman kapalı kaldıktan sonra açtığımızda herşey normal calısıyor özellikle hatanın oldugu Z ekseni yaklaşık 1-2 dakika diyebiliriz sonrasında makina sadece z- eksende bu hataya düşüyor ve de düzelttikten sonra tekrar düşüyor bu sıklıklardaki zaman farkı gitgide kapanıyor sanki kaçak akım rolesinin sürekli atması gibi en sonunda sanki cok ısınınca dururkende bu hataya düşüyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir.Bilgisi olan varsa sevinirim. Baska bir konuda bu konuyu bilen birine denk geldim orayada yazdım ancak sanırım üye 2015 ten beri yok :(
Kablo oldugunu düşünmüyorum çünkü ilk açıldıgında hata vermiyor

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri