Enjeksiyon makinesi aylık tüketim hesaplama ?

çıraközgür

Katılımcı Üye
arkadaşlar merhaba, yeni aldığımız enjeksiyon makinesinin aylık elektrik giderini öğrenmek için netten bulduğum pdf dosyasıyla hesap yapıyorum, ama sanki hesabımda yanlışlık var gibi, bu kadar yüksek çıkması normal mi? bir yerlerde yanlışlık mı yapıyorum acaba?
110 kw motor var üstünde
61 kw'da ocağın yaktığı bilgisi veriliyor
7 kw yağ ısıtma

çevrim içi sitede saatlik hesaplama aşağıdaki gibidir diyor
24 saat çalışıp bir aylıkda 86 bin lira yapıyor
Elektrik Fatura Bilgileriniz. (tahmini)
Elektrik Faturanız ..
120,83 TL olarak gelecektir.

enjeksiyon_fatura.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar merhaba, yeni aldığımız enjeksiyon makinesinin aylık elektrik giderini öğrenmek için netten bulduğum pdf dosyasıyla hesap yapıyorum, ama sanki hesabımda yanlışlık var gibi, bu kadar yüksek çıkması normal mi? bir yerlerde yanlışlık mı yapıyorum acaba?
110 kw motor var üstünde
61 kw'da ocağın yaktığı bilgisi veriliyor
7 kw yağ ısıtma

çevrim içi sitede saatlik hesaplama aşağıdaki gibidir diyor
24 saat çalışıp bir aylıkda 86 bin lira yapıyor
Elektrik Fatura Bilgileriniz. (tahmini)
Elektrik Faturanız ..
120,83 TL olarak gelecektir.

Buradaki yaklaşık hesaplama doğru fakat size bu fatura çıkmayabilir.Motor buradaki faturayı çok etkiler milindeki yük 110 kW ise 120 bin TL civarı fatura çıkar fakat mildeki yük 70-80 kW civarı ise bu defa fatura daha düşük çıkar.Gercege en yakın gücü bulmak isterseniz ölçüm almak daha doğru olur.

Bu ölçüm nasıl yapılır bilgi verir misiniz ? Benimde plastik enjeksiyon atölyem var. Bu konularda bilgi edinmek istiyorum

Güç ölçen pensampermetre ler var kullanmasını biliyorsanız ölçüm alıp karşılaştırırsınız.Bu cihaz size akım gerilim aktif,reaktfi güç değerlerini verir.Ölçümü aldıktan sonra kw/saat olarak aktif güç bulunur. Bunu da günlük kaç saat çalıştığını çarparsınız sonra çalışılan gün sayısı ile çarparsınız yaklaşık olarak çıkar.

Güç ölçen pensampermetre ler var kullanmasını biliyorsanız ölçüm alıp karşılaştırırsınız.Bu cihaz size akım gerilim aktif,reaktfi güç değerlerini verir.Ölçümü aldıktan sonra kw/saat olarak aktif güç bulunur. Bunu da günlük kaç saat çalıştığını çarparsınız sonra çalışılan gün sayısı ile çarparsınız yaklaşık olarak çıkar.

Pensampermetre ile ölçüm yeterli ise halledebilirim teşekkür ederim :)

Pensampermetre ile ölçüm yeterli ise halledebilirim teşekkür ederim :)

Pensampermetre ile sadece görünür gücü bulabilirsiniz bulduğunuz güç kva olur yaklaşık olarak aktif tüketim bulunmaz bunun için faz açısının bilinmesi gerekir buda güç ölçen pensampermetre ile olur.

Pensampermetre ile sadece görünür gücü bulabilirsiniz bulduğunuz güç kva olur yaklaşık olarak aktif tüketim bulunmaz bunun için faz açısının bilinmesi gerekir buda güç ölçen pensampermetre ile olur.
Enerji analizörleri bağlansa elektrik pano girişine aynı işi görmez mi?Enerji analizörlerinde kw da olan seçenekleri olan modelleri de var!

..elektrik sayacı takmalısınız aylık tüketim için..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri