enh proje çizim

merhaba arkadaşlar.
verilen kot a göre ag&og enh çizim yapan programa ihtiyacım var
bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Anladığım kadarı ile NetCAD gibi bir program arıyorsun ..Ama bildiğim kadarı ile yok... AutoCAD de çiziyoruz...

E.N.H. eğer profil çizeceksen,bunun için bazı özel excel makrolar mevcut internette,google'dan araştırıp bulabilirsin.Profil çok özen isteyen bir konudur,ölçeği kağıt üzerinde tutturamazsan kağıdın çöpten farkı yoktur.Ayrıca buz yüküne göre şablonları edinip bu makroda verdiğin yüksekliklerden oluşan cad tipi çizimde yerine koyarak profil oluşturursun.

Gelelim e.n.h. profil değil de normal a.g. veya y.g. hat çizeceksen.Bunun için herhangi bir cad çizim programı (autocad,netcad,turkcad vb...) kullanabilirsin.Belirteceğin zaten direkler için birer nokta,hat için de çizgi olup yanına özelliklerini yazmak olacaktır.

Kolay gelsin

internette arastırırken endapy adında bir programla karsılastım elensan diye bi firmanın sitesinde kac para oldugunu bilmioyurm ama cok değişik bir program şehir planlamalarında cok işe yarar direk secimini falan kendi yapıyor fakat profil cıkarmıyor gördüğüm kadarıyla mail attım fiyat için bakalım kac para diyecekler http://www.elen-san.com.tr/TumDemo_07_11_2009_2.htm bu linkte demosunu göstermişler incelemenizi tavsiye ederim

internette arastırırken endapy adında bir programla karsılastım elensan diye bi firmanın sitesinde kac para oldugunu bilmioyurm ama cok değişik bir program şehir planlamalarında cok işe yarar direk secimini falan kendi yapıyor fakat profil cıkarmıyor gördüğüm kadarıyla mail attım fiyat için bakalım kac para diyecekler http://www.elen-san.com.tr/TumDemo_07_11_2009_2.htm bu linkte demosunu göstermişler incelemenizi tavsiye ederim
Elektrik Dağıtım Şirketlerinin kullandığı programlar. MapInfo programı. Ben Medaş'ta çalıştığımda İlk CBS vardı basit arayüzü vardı server bağlantılı çalışıyor. Sonra Daha ayrıntılı EDABİS (elektrik dağıtım bilgi sistemi) programına geçtiler. Aynı Şekilde arayüzle mapinfo tabanında çalışıyor.
senin verdiğin örnekte arayüz yok kullanıcı direk mapinfo programında çalışıyor. sadece menüleri v.s. kullanıcıya giriş yapacağı yerleri hazırlamışlar.

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin kullandığı programlar. MapInfo programı. Ben Medaş'ta çalıştığımda İlk CBS vardı basit arayüzü vardı server bağlantılı çalışıyor. Sonra Daha ayrıntılı EDABİS (elektrik dağıtım bilgi sistemi) programına geçtiler. Aynı Şekilde arayüzle mapinfo tabanında çalışıyor.
senin verdiğin örnekte arayüz yok kullanıcı direk mapinfo programında çalışıyor. sadece menüleri v.s. kullanıcıya giriş yapacağı yerleri hazırlamışlar.

Teşekkürler bilgilendirdiğin için ama güzel programmış

tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Dağıtım şebekeleri projelerinde ve ENH projelerinde, bPRO programları en çok kullanılan programlardır. KCETAŞ a iş yaptığım bir dönemde proje servisindeki PC lerde görmüştüm. Enerji Nakil hattı projelerini o kadar kolay yapılabilir hale getirmişler ki çok şaşırmıştım. Üstelik Türk firmasıymıs ve hatta çok uzun yıllardır da piyasadalarmış. Sırf merakımdan telefon açıp görüşmüştüm adamlarla. Biraz pahalı fiyat istiyorlar ancak, sanırım o işle uğraşanlar için ideal programlar. 12-13 dağıtım şirketinin proje servislerinde kullanıyorlarmış. bproje diye aratınca çıkıyor sitelerine bakabilirsiniz..

kot a göre en ideal çizimi netcad te yapabilirsin hemde cok kolay

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri