Enh direk seçiminde taşıyıcı direkler

Dismet

Üye
Mrb bir ENH projesi üzerinde çalışıyoruz. ENH projelerinde taşıyıcı direklerin üçgen tertip olması gerektiği şeklinde dağıtım şirketinin talebi var. Bu konuda fikri olan arkadaşlar konu ile ilgi yönetmenlik veya neden düz değilde üçgen kullanmamız gerekir sorusuna cevap arıyorum tşk.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Taşıyıcı direkler özellikleri açısından önem arzetmekteler. Özellikle köşe taşıyıcılar ön plana çıkar. Bunlar genellikle kafes kare şeklinde olurlar. Köşe başlarında olduklarından akla iki şey gelir.
1. Üç kafesten bir üçgen direk çıkarırlar. Buda işletmenin karına
2. Yol ve kaldırımlarda yer işgal edip bulunduğu yerde engel durumu olması olasılığı zayıfta olsa bı ihtimal.
Ne kadar taşıma özelliğini korur oda ayrı bir tartışma konusu olur.

üçgen tertip derken hangi direği kastediyorsunuz. direğin cinsini yazabilir misiniz? K1 N14 gibi

ben şahsen askı tip olsun diye talep'te bulunurdum.
bence arıza kaynağı sürekli sıkıbağ yenile
izalasyon yap
kuş yuvası boz

Söz konusu talep zincir izolatör kullanımı adına yapılmış olabilir zira zincir izolatörlü 3 AWG TEK ve İLBANK tipi demir direkler üçgen tertiplidir. Tesisin yapılacağı buz yükü bölgesi eğer 1. bölge ise, mesnet izolatörlü T tipi taşıyıcı direklerin 1. bölge için üçgen tertibi bulunmamakta.

Kusura bakmayın konunun üzerinden çok geçmiş. Ama bir iki cümle yazmaktan kendimi alamadım.
Eğer dağıtım şirketi direklerin üçgen tertibi ile birlikte askı izolatörlü hele birde kompozit izolatörlü olmasını istediyse onları alkışlarım. Helal olsun onlara...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri