Enerji Talep Sistemi

m2hmet

Üye
Herkese Merhaba,
Antalya'da CK AKDENİZ dağıtım şirketi Enerji Talep Sistemi ile başvuruları kabul ediyor. Bu sistem nasıl işliyor? Abonelik işlemleri için hangi evrakların hazırlanıp sisteme yüklenmem gerekiyor? Tecrübe ve bilgilerinizi ve varsa gerekli dosyaları paylaşabilirmisiniz?
Teşekkür ederim.

ETS ye girdikten sonra yeni kayıt oluşturun.Kayıt bilgilerinde istenen il,ilçe,iş türü, talep nedeni gibi bilgileri girdikten sonra alt kısımda istenen dosyaların listesi geliyor.Oradan bakabilirsiniz.Proje onay,bağlantı görüşü ,dağıtım bağlantı anlaşması ve tesisat kontrol başvuruları sistem üzerinden yapılıyor.Süreç bu sırada ilerliyor.
Gerekli dosyalar abonelik türüne göre değişiklik gösterir.Bu dosyaların bir kısmını (enerji talep talep formu gibi) sizin doldurmanız gerekiyor.Bir kısmını ise (tapu,kira sözleşmesi vb.) müşterinizden talep edeceksiniz. Akdeniz Edaş tlf no : 0242 320 36 00 operatörden ilgili birime bağlanıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ENERJİ MUSADESİ EVRAK LİSTESİ.jpg
    ENERJİ MUSADESİ EVRAK LİSTESİ.jpg
    281.7 KB · Görüntüleme: 26
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
zck07 çok teşekkür ederim. ETS den başvuru yaptıktan sonra CK AKDENİZ'e elden belgeler ( proje, dilekçe vs) vermemiz gerekiyor mu yoksa hepsi online mı gerçekleşiyor.

AG için abonelik,güç artışı gibi işlemler online ilerliyor. YG işlemlerinin ne yazık ki bir kısmı online bir kısmı manuel düzen. Kervan yolda düzülür demişler. Proje onayı ile başlayın sonrası gelir zaten. Proje onaylanınca e-imzalı pdf halinde sisteme yükleniyor.Oradan indirip çıktısını alabilirsiniz.
Yapacağınız işe göre farklılıklar olacaktır. Zamanla öğreniliyor.

AG için abonelik,güç artışı gibi işlemler online ilerliyor. YG işlemlerinin ne yazık ki bir kısmı online bir kısmı manuel düzen. Kervan yolda düzülür demişler. Proje onayı ile başlayın sonrası gelir zaten. Proje onaylanınca e-imzalı pdf halinde sisteme yükleniyor.Oradan indirip çıktısını alabilirsiniz.
Yapacağınız işe göre farklılıklar olacaktır. Zamanla öğreniliy
Yapacağınız işe göre farklılıklar olacaktır. Zamanla öğreniliyor.
Merhabalar, forumda gereksiz yorum olmasın diye size dm atmıstım aslında
Benzer başka sorum olacaktı benimde bu abonelik işinde iş bitim evrağında tesisatçı kısmı ile denetçi kısmı aynı kişi olabilir mi. Yani ben eskiden biten işi abonelik için daha önce abonelik alınmış binada yeni başka abonelik alınırken, tesisatçı ve denetçi müh. Aynı kişi olabilir mi. Prosedürle ilgili bilgim yok malesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri