Enerji nakil hatlarında R - L - C

DJ_OZKAN

Üye
Merhaba arkadaşlar ben Kocaeli Üniversite'si teknik eğitim fakültesi elektrik öğretmenliği 4. sınıfta okuyorum ... Bildiğiniz üzere ünv eğitim sadece sözel hiç uygulama yapmıyoruz ve çok zor bir dersimiz var hocamda sağolsun bana bir ders verdi ama bir haftadır istediğim cevabı nette bulamadım eğerki bu soruyu güzel bir şekilde çözersem inş okulum bitecek bna yardımcı olan olmayan herkese çok tşk ediyorum...Haklısınız belkide şimdi hazıra alıştı diyorsunuz ama bn az çok yorumluyorum ama bu ödevi isteyen dekan olduğu için çok ayrıntı istiyor ve benimde bilgim ileri derecede değil.. Yarın akşam vermem gerekiyor lütfen yardımcı olun arkadaşlar ...

Soru : Enerji nakil hatlarının sonunda omik , kapasitif , reaktif yükler arasındaki farklar nelerdir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar yokmu yardım edecek lütfen :((

omik dediğin aktif yük olması lazım tam olarak anımsayamıyorum
kapasitif yük kondansatörlerden oluşan yuktur yani kullanılan elektrıklı aletlerde bulunur sanayıde bulunur vs (bunu ayrıntılı sekılde sen bulursun)
reaktıf guc bobınlerde bulunur vs.
şimdi arasındaki farklara gelelım
tecrubelerime gore konusuyorm
devlet diyorki 20 kw tın (bu cıvarda) uzerinde yük çeken abonelerde kompanzasyon yapacaksın dıyor Çünkü reaktif kapasitif ve aktif yükler arasında denge kurmak için Bu denge olmazsa tedaşın ana hatlarında aşırı yük çekimi olur ve buda enerji kaybına sebep olur Aynı zamanda abonenın tesısatını da korur
ben bu sekılde sana yol gosterebılırım okuldan ayrılalı 7 yıl oldu teorık ve garfık olarak yardımcı olamadım ama belkı yol olabılır
bilgilerim yanlış olabılır arkadaşlar duzeltebılı veya ekleyebılır
kolay gelsın

eyw çok teşekkür ederim yorumun için kardeşim ama benim aradığım daha detaylı birşey kimse şu grafiği yorumluyamıyormu ya ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri