Enerji müsadesine dağıtım şirketine yasal cevap süresi nedir?

electrica

Üye
Merhaba, üretim lisansımız da bulunan bir tesisimizde hem tüketim, hem üretim yapıyoruz. İç dağıtım trafolarımızın güçlerinde yapılacak bazı tadilatlar ile ilgili olarak abonesi olduğumuz dağıtım şirketine yaptığımız yazılı başvuruya bir süredir cevap alamamış durumdayız. Mevzuat çerçevesinde bu başvuruya dağıtım şirketinin vereceği cevap için yasal sürenin ne olduğu konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Birde enerji müsadesi çıktıktan sonra işleyen süre var tabi. elinizi çabuk tutup 90 dün içinde enerji alma işlemini tamamlamazsanız enerji müsadesi kalkıyor ve tekrar müracaat etmeniz gerekiyor. Tabi bu durumda o günün şartları göz önünde bulunduruluyor.

Çalıştığım şirkette aldığımız bir enerji müsadesi esnasında bazı aksaklıklardan doayı direk tipi trafonun getirtilip bağlanması gecikmişti. Tekrar başvurduğumuzda aynı güç için yönetmeliğin artık direk tipine izin vermediği ve köşk yaptırmamız gerektiği şeklinde cevap almıştık.
Verilen sürelere riayet etmek gerekiyor yoksa insanın başına böyle olumsuzluklar gelebiliyor.

Fahri bey teşekkürler. Ancak göndermede bulunacağım bir mevzuat bilgisi alabilirsem çok daha faydalı olacak. Bahsettiğiniz sürenin çok üzerinde bir yanıt vermeme söz konusu.

Birde enerji müsadesi çıktıktan sonra işleyen süre var tabi. elinizi çabuk tutup 90 dün içinde enerji alma işlemini tamamlamazsanız enerji müsadesi kalkıyor ve tekrar müracaat etmeniz gerekiyor. Tabi bu durumda o günün şartları göz önünde bulunduruluyor.
Haklısınız ama bu bahsettiğiniz ilk abonelik/devreye alma durumunda geçerli. Uzun yıllardır mevcut bir abonede tadilat konusu mevcut.

Fahri bey teşekkürler. Ancak göndermede bulunacağım bir mevzuat bilgisi alabilirsem çok daha faydalı olacak. Bahsettiğiniz sürenin çok üzerinde bir yanıt vermeme söz konusu.

Haklısınız ama bu bahsettiğiniz ilk abonelik/devreye alma durumunda geçerli. Uzun yıllardır mevcut bir abonede tadilat konusu mevcut.
Mevcut abonede prosedur u tam bilemiyorum ama yine de ne zaman nasil davranacaklari belli olmuyor. Bir gunde yönetmelik değişebiliyor.

Hergün mevzuatın ! değiştiği yerde,mevzuat, " muhataptır ".EPD ya müracaat etmeniz halinde,keyfi ! bir
uygulama var ise,düzeltebilirsiniz !
! memleketin halidir.

Memleketimin güzel kurumlarıyla iş yapıyorsan her zaman işini sağlam ve sıkı tutacaksın. Günde 50 kere kapısına gidecek 100 kerede telefon açacaksın. Ağlamayan çocuğa meme yok!
Aradan 15 gün geçmiş acaba ne olmuştur diye foruma soru sorarsan işin çok zor !

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri