Enerji analizörü bağlantı yardım

denz52

Üye
İyi çalışmalar

Benim 700kw motorum var. Sürücüden bu motora her faz için 2 şer kablo yani toplma 6 kablo gidiyor.
Enerji analizörü akım alıcıları bağlarken bu ikişer kabloyu da içine alacak şekilde mi bağlamalıyım.
İki kabloyu bağlamam çok zor hem kablo kesitinden hem de kablolar sert olduğundan.
Ayrıca multimeter ile fazlar arası 260V görürken ,analizör ile 60V görüyorum (akım trafolarını her bir faz için tek kabloya bağladığım da)? Neden böyle?
saygılarımla..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Birden fazla kablo ile beslenen durumlarda analizör veya benzeri cihazların akım trafoları tümünü kapsayacak şekilde olmalıdır

İyi çalışmalar

Benim 700kw motorum var. Sürücüden bu motora her faz için 2 şer kablo yani toplma 6 kablo gidiyor.
Enerji analizörü akım alıcıları bağlarken bu ikişer kabloyu da içine alacak şekilde mi bağlamalıyım.
İki kabloyu bağlamam çok zor hem kablo kesitinden hem de kablolar sert olduğundan.
Ayrıca multimeter ile fazlar arası 260V görürken ,analizör ile 60V görüyorum (akım trafolarını her bir faz için tek kabloya bağladığım da)? Neden böyle?
saygılarımla..
Evet her faza ait kablonun tamamı akım trafosu içinden geçecek şekilde bağlamanız gerekir.
Analizörü bağladığınız akım trafolarına başka ne bağlı?. 1 akım trafosuna iki cihaz bağlanmasını tavsiye etmem(Akım trafosunun VA değerinin uygunluğu kontrol edilmeden bu işlem yapılmamalıdır.) illada bağlamak istiyorsanız iki cihazı seri bağlayacaksınız paralel bağlarsanız akım bölündüğünden hatalı ölçüm yapmış olursunuz.

Son düzenleme:
arkadaşım bu tip durumlarda sürücü çıkışına bara yaparsan akım trafosunun montajını gayet kolaylıkla yapabilirsin baraların akım taşıma kapasiteleri teknik verilerde mevcut..
mesala akım trafosunun kablo gecen kısımı 20 mm sen iki adet 20 mm barayı presleyip de işlemi yapabilirsin kolay gelsin...unutma bara akım taşıma kapasitelerini göz önünde bulundur...en X genişlik

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri