Geçenler de OSAL diye bir firma geldi ve motorlara kuracakları sistemle en az % 20 garantisi verdiklerini söyledi .Ayrıca bu konuda garanti sözleşmesi yapıyorlarmış.Arkadaşın dediği gibi akıma göre fiyatlandırma yapıyorlarmış, sistemin genel mantığı motor boşta çalışırken gerilimi ayarlayacağız ihtiyacı kadar güc vereceğiz tarzında.Tabi bu kuracakları sistem ,harmonik akımları engelliyormuş, motora sürücü görevei görüyormuş, kompanzayson yapıyormuş,hepsini kapalı bir kutunun içinde toplamışlar.Böyle şeye denk gelen oldu mu, yaptıran oldu mu??

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Enerji bakanı "bunlara rastlarsanız polise haber verin" demişti.:cool:
tam komedi..

buda kandırmacalardan bir tanesi bir kere kompanzasyonun aktif tüketimle bir ilgisi yoktur. sürücü alıp kendinizde motorlara yol verebilirsiniz.bu tip söylemlere hiç bir zaman kanmayın en iyi tasarruf gereksiz çalışan cihazları kapatmak ve zamanında çalışıp durmasını sağlamaktır.slm

sayın ustam akım düşüyorsa sarfiyatta düşmezmi.

arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin benim bildigim sayaçda ampermetre gibi çalışır geçen akıma göre yazar yani akım düşüyorsa sayaçda az yazmazmı..

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın ustam akım düşüyorsa sarfiyatta düşmezmi.

arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin benim bildigim sayaçda ampermetre gibi çalışır geçen akıma göre yazar yani akım düşüyorsa sayaçda az yazmazmı..

Sizin bahsettiğiniz hangi akım türü?
Ampermetrenin gösterdiği akım türünde akımın hem omik hem indüktif hem de kapasitif bileşeni vardır. Fakat aktif sayacın kaydettiği endeks hesabı, akımın sadece omik bileşenine göredir.

Malesef hala bu cihazları satın alan insanlara rastlıyoruz. Dün bizzat şahit oldum. Adamın biri bu kandırma cihaza 148 TL para vermiş.

Adam seyir halinde araba kullanırken radyodan duyduğu reklam neticesinde hemen satın alıyor. Satın aldıktan sonra :) bana gösterdi, cihazı açtım görsün diye. İnanın kendisi utandı. Çünkü birşey anlatmama gerek kalmaksızın aldatıldığını fark etti.

Cihazın içinde sadece ve sadece elektronik bir kondansatör var. O kondansatörü 50 kuruşa ( Yanlış duymadınız 50 kuruş ) satın alabilirsiniz.

Reklamları yayınlayan TV ve radyo kanallarına bir dur diyen olmalıdır artık. Sahtekarlık, dolandırıcılıktır bu.
Ağır hissedilmesi için içinde birazda cam macunu olması lazım sizde cam macunu yoksa sizi kandırmışlar o zaman:)

çağrı öztürk ismini duydun mu kaçacan zaten :D tescilli dolandırıcı

Yazılan mesajlarda hala düşen akımlardan bahsediliyor arkadaşlar. Böyle kandırmacalara alet olmayın. Eğer bir yerde tasarruf cihazı satan ve ampermetre ile akım şovu yapan birine rastlarsanız ona sadece 2 soru sorun.
1. Bu palyaçolar gösterilerinde yük olarak neden akkor filamanlı bir ampul , ütü , kompakt floresant ampul veya elektrikli ısıtıcı kullanmıyorlarda hep manyetik balastlı floresant ampul tercih ediyorlar.
2. Bu palyaçolar gösterilerinde ölçü aleti olarak neden hiç sayaç kullanmıyorlarda hep ampermetre kullanıyorlar. Elektrik Dağıtım Şirketleri elektrik satışını ampermetre ile yapıyorda bizimmi haberimiz yok.
Bu sorularınıza cevap veremiyecekleri gibi, böyle sahte cihazların satışını yapmaya cesaret edemiyeceklerdir. Her gördüğünüz yerde bu utanmazları rezil edin.

Alın size enerji saver cihazının da içinde ne var... Sadece ve sadece 1 adet kondansatör...:)

Bu cihazı bir müşteriye mini etekli bir bayan 1200TL ye satmış.

Şikayetleri de aşağıdaki linkten okuyun... Herkese duyurun ki kimse bu mini etekli sarışın bayan pazarlamacılara aldanmasın.

Bright USE Şikayetleri - Şikayetvar

Alın size enerji saver cihazının da içinde ne var... Sadece ve sadece 1 adet kondansatör...:)

Bu cihazı bir müşteriye mini etekli bir bayan 1200TL ye satmış.

Şikayetleri de aşağıdaki linkten okuyun... Herkese duyurun ki kimse bu mini etekli sarışın bayan pazarlamacılara aldanmasın.

Bright USE Şikayetleri - Şikayetvar

Bu cihazları satanlar kesinlikle elektrikle uzaktan yakından ilgisi olamayan kişiler.Mesleki hiç bir bilgiye sahip değiller , zaten olsaydı bu işi yapmazlardı. TEDAŞ ve Enerji Bakanlığı onayı diye gösterdikleri belgeler aslında başka şeyler. Yaptıkları şey düpe düz sahtekarlık. Bunları satanları hep merak etmişimdir, nasıl insanlardır diye.1200 TL'ye cihaz satan mini etekli sarışın satıcıyla karşılaşmak isterdim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri