Energy Saver, Elektrik, Tesisat

bihaber

Üye
merhaba arkadaşlar bir daire içerisinde kullanılacak energy saver için röle mi kullanmak gerekir kontaktör mü?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomasyonu olan otel odalarında kullanılan bir sistem var.
Kapıyı açtığınız kartı giderken yanınıza alıyorsunuz.
Bu kart olmadan bazı cihazlar çalışmıyor.
Yanlış hatırlamıyorsam sistem böyle işliyordu.
Buna benzer birşey mi acaba?

Otomasyonu olan otel odalarında kullanılan bir sistem var.
Kapıyı açtığınız kartı giderken yanınıza alıyorsunuz.
Bu kart olmadan bazı cihazlar çalışmıyor.
Yanlış hatırlamıyorsam sistem böyle işliyordu.
Buna benzer birşey mi acaba?

evet tam olarak böyle bir sistem.

arkadasim bunun icin kücük bir yardimci röle yeterlidir uygulama da bu şekildedir...

daire için röle yeterlidir 30 amperi geçmior ise rölelerde 3 adet kontak bulunur 10 ardan 30 amper eder ...... bunu oteller için yaptık ama daire için hiç düşünmemiştim tabi tesisatı yaparken b. dolabı gibi sürekli çalışması gereken cihazları unutmaın kolay gelsin.....

dairede enerji saver ı sadece aydınlatmada kullanabilirsiniz otellerde de bu böyledir zaten ha daire içinde herhangi faydası varmı yaptığın masrafa yazık evden çıktığında lambaları söndürmeyi unutmuyorsan eğer.

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. uyarılarınızı dikkate alıcam.

arkadaşlar Sn korkmaz_desing arkadaşa katılıyorum, hatta amerikan malı yada patentli diye satılan cihazlarda bile sabit kondansatörler bulunup yük yokkkende 5 veya 6 watlık tüketimleri var.

arkadaşlar Sn korkmaz_desing arkadaşa katılıyorum, hatta amerikan malı yada patentli diye satılan cihazlarda bile sabit kondansatörler bulunup yük yokkkende 5 veya 6 watlık tüketimleri var.

sanırım konuyu anlamamışsınız enerji tasarruf cihazından bahsedilmior bu otellerde kullanılan müşteri ışıkları açıp gitmesin die senelerdir yapılan energy saver.......

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri