enduktıf kapasıtıf oran hesabı

ismail074

Üye
kolay gelsın 166 kva tesıste ben enduktıf ve kapasıtıf oranı ne kadar harcadıgımı nasıl hesaplayabılırım . %15 %20 degerlerını asıp asmadıgımı nasıl gorebılırım saatte hangı degerlerı okumam lazım ??

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1,8,0 (aktif)
5,8,0 (indüktif)
8,8,0 (kapasitif)

1 er saat arayla değer al, farklarını bul.

indüktif/ aktif < %20
kapasitif/aktif< %15

b a k u n 'un verdiği cevap doğrudur ancak 1 saat değil ama 1 gün arayla farklarına baksan daha sağlıklı olur.

aktıf kullanımı T den okuyoruz otekılerı nasıl okuyucam ? hem bu verdıgınız sayılar arasında olması gereken fark mı anlamadım ?

aktıf kullanımı T den okuyoruz otekılerı nasıl okuyucam ? hem bu verdıgınız sayılar arasında olması gereken fark mı anlamadım ?
Sayacın dijital ise ekranda sırayla değerler çıkar. 1.8.0 toplam aktif 1.8.1 gündüz aktif(sabah 6 akşam 5 arası) 1.8.2 puant aktif(akşam 5 gece 10 arası) 1.8.3 gece aktif(gece 10 sabah 6 arası) 5.8.0 indüktif 8.8.0 kapasitif ve bunlara ilave demand değeri, tarih saat vs. gibi değerler yazar. Sana gerekli olanların hangilerini olduğunu belirttik. Şu an da aldığın değeri ileride aldığın değerden çıkardığında harcamış olduğun gücü bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri